شناسه خبر: 876

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=876

امام جمعه اهل سنت چاه مبارک؛
بلاهای طبیعی آزمون و امتحان الهی است
شیخ ابراهیم مقدسی: بلاهای طبیعی آزمون و امتحان الهی است، مؤمنان همواره مورد امتحان قرار می‌گیرند تا خداوند استقامت و مقاومت و صبوری آنها را بسنجد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، شیخ ابراهیم مقدسی امام‌جمعه اهل سنت چاه مبارک در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اظهار کرد: عفو و بخشش و گذشت از خطاهای دیگران در دین اسلام موردتوجه و تأکید بسیار است. با استناد به آیات قرآن کریم و احادیثی که از پیامبر اکرم به دست ما رسیده است مردم باید اشتباهات و خطاهای همدیگر را ببخشند و گذشت کنند.

وی افزود: خصوصاً در خانواده‌ها، زن و شوهر از خطاهای همدیگر بگذرند و زندگی خود را با نزاع‌های بی‌مورد تلخ نکنند.

وی در ادامه سخنان ضمن تبریک آغاز سال نو با سفارش به دیدوبازدید و دیدارهای نوروزی خطاب به نمازگزاران گفت: یکی از آداب عید نوروز، دیدار برادران و خواهران مسلمان و آگاهى از شادى‌ها و اندوه‌هاى آنان است که در دین اسلام می‌توان آن را یکی از مصادیق «صله‌رحم» برشمرد و در آیات قرآن و روایات اسلامی بر آن بسیار تأکید شده است.

مقدسی در ادامه سخنان کمک به سیل‌زدگان را متذکر شد و گفت: برادران دینی و مسلمانان و همه ما از وقوع سیل در گلستان و شیراز ناراحت هستیم. در این شرایط به یاری و کمک آسیب دیدگان و سیل‌زدگان بشتابید تا شاید از شدت سختی هم‌وطنانمان کاسته شود.

خطیب جمعه اضافه کرد: این بلاهای طبیعی آزمون و امتحان الهی است، مؤمنان همواره مورد امتحان قرار می‌گیرند تا خداوند استقامت و مقاومت و صبوری آنها را بسنجد و همچنین خدا و قیامت را فراموش نکنند و مطیع پروردگار جهان و عالم باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست