امام جمعه دهگلان:
بنیانگذار انقلاب اسلامی روحیه مبارزه‌ طلبی را در بین مردم گسترش داد/تفکر بیدارگری امام محدود به جغرافیای ایران نیست
امام جمعه دهگلان گفت: بنیانگذار انقلاب اسلامی در حقیقت توانست روحیه مبارزه‌ طلبی را در بین مردم افزایش دهد و این روحیه باعث گردید که با سقوط رژیم شاه،‌ انقلاب اسلامی ایران به پیروزی برسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، عبدالسلام محمدی در مراسم گرامیداشت ارتحال اما خمینی (ره) که با حضور مردم و مسئولان در مسجد محمد رسول الله شهرستان دهگلان برگزار شد، اظهار کرد: زمانی که نظام سلطه جهانی، سیطره فکری، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی خود رابر جهان گسترده و تحمیل کرده بود و تمامی مکاتب جهانی در مقابل نظام سلطه استکباری به زانو درآمده بودند، امام خمینی(ره) توانست با راهبردهای عملی و با راهبری اسلام اصیل، و تغییر نگرش نسبت به انسان و جامعه، هم در بعد نظری و هم در بعد عملی، نظام سلطه را با چالش های اساسی روبرو کند.

وی افزود: انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی (ره) مسلمانان را به سمت اسلام به عنوان فرهنگ و خط مشی زندگی و مقابله با استکبار جهانی و رویارویی با رژیم صهیونیستی به پیش راند.

ماموستا محمدی اظهار داشت: امروزه در سی و یکمین سالگرد ارتحال بنیانگذار و معمار کبیر انقلاب اسلامی شخصیت امام راحل به عنوان یک مرجع دینی، مجاهد خستگی ناپذیر و روشنگر و بیدار کننده امت اسلامی در ایران و جهان مشهور و جای تامل دارد.

امام جمعه دهگلان گفت: امام خمینی (ره) به عنوان یک شخصیت دینی و مشهور توانست مفهوم فرهنگ فرمانبرداری مردم از دولت و حکومت را تغییر داده و مردم را به سوی سرچشمه پاک فطرت الهی هدایت کند و جهان بینی مذهبی را احیا و نور ایمان را روشن نماید.

وی افزود: امام راحل در برخورد با مستکبران و دشمنان با صلابت و نفوذ ناپذیر و با مردم و توده مستضعفان کشور و حتی آزادی خواهان جهان ارتباطی بسیار نزدیک داشت که در طی۱۰ سال زعامت و رهبری و گذشت۳۱ سال از ارتحال شخصیت امام به عنوان یک چهره محبوب در بین ملت ایران و جنبش های آزادی خواه جهان مطرح است که این محبوبیت در کمتر رهبر و سیاستمداری وجود دارد.

امام جمعه دهگلان بیان داشت: شخصیت بارز امام و تاثیرات بیدارگری ایشان محدود به جغرافیای خاصی بنام ایران نیست بلکه رهبری وشخصیت ایشان متعلق به تمام مسلمانان و امت اسلامی است که با ایجاد وحدت و اخوت در بین شیعه و سنی و ایجاد یکپارچگی توانست ظرفیت امت اسلامی را در جهت حمایت از اسلام و مسلمانان و حمایت از مستضعفان جهان در مقابل ظالمان و مستکبران قرار داده و باعث عزتمندی جهان اسلام و مسلمانان شود.

ماموستا محمدی گفت: بنیانگذار انقلاب اسلامی در حقیقت توانست روحیه مبارزه‌ طلبی را در بین مردم افزایش دهد و این روحیه باعث گردید که با سقوط رژیم شاه،‌ انقلاب اسلامی ایران به پیروزی برسد.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران بدون وابستگی به شرق و غرب به پیروزی رسید و معادلات سیاسی استکبار جهانی را برهم ریخت و توجه سیاستمداران و عموم مردم را نسبت به ایران جلب کرد.

فهرست