امام جمعه اهل سنت سیریک:
بهترین شما کسی هست که قران را یاد بگیرد و به دیگران یاد بدهد
شیخ عبدالعزیز افراز گفت: اسلام اهمیت زیادی برای یادگیری و تعلیم قائل شده است و هر علمی که برای دنیا و یا اخرت انسان ها مفید باشد از نظر اسلام یادگیری اش مطلوب و حتی در برخی موارد واجب هم می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از هرمزگان، شیخ عبدالعزیز افراز در خطبه نماز جمعه این هفته گفت: اسلام اهمیت زیادی برای یادگیری و تعلیم قائل شده است و هر علمی که برای دنیا و یا اخرت انسان ها مفید باشد از نظر اسلام یادگیری اش مطلوب و حتی در برخی موارد واجب هم می شود.

وی افزود: در واقع آموختن قران و یاد دادن به دیگران بهترین اعمال است و موجب تقرب به خدای متعال میشود.

پیامبر(ص) می فرماید: بهترین شما کسی هست که قران را یاد بگیرد و به دیگران یاد بدهد.

شیخ افراز در ادامه گفت: با توجه به فرا رسیدن فصل تابستان شایسته هست جهت پر کردن اوقات فراغت فرزندان خود آنها را در مکتبخانه ها ثبت نام کنیم تا اولادمان از نعمت فراگیری قران کریم مرحوم نگردند.

امام جمعه اهل سنت سیریک گفت: قران کتاب اسمانی هست و از طرف خداوند فرستاده شده تا بشر را به روشنایی و خوشبختی سوق دهد حال چگونه ممکن هست بشر به این خوشبختی و روشنایی برسد بدون انکه بتواندمحتویات ان را قرائت کند پس بنابراین برای تک تک مسلمانان واجب هست که قران را یاد بگیرند تا بوسیله تلاوت و تفکر و تدبر در ان بتوانند راه سعادت و خوشبختی را بدرستی بپیمایند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست