به بهانه دهه نکوداشت مساجد؛ نگاهی گذرا به مسجد جامع فاروق اعظم بخش اسالم  
مسجد جامع فاروق اعظم واقع در بخش اسالم شهرستان تالش یکی از مساجد اهل سنت در استان گیلان است .این مسجد 38 سال قدمت دارد و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و در تاریخ 01/01/1360 تاسیس شده است ، هم چنین در در سال 1385 مورد بازسازی و توسعه قرار گرفته است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان مسجد جامع فاروق اعظم واقع در بخش اسالم شهرستان تالش یکی از مساجد اهل سنت در استان گیلان است .

این مسجد ۳۸ سال قدمت دارد و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و در تاریخ ۰۱/۰۱/۱۳۶۰ تاسیس شده است ، هم چنین در در سال ۱۳۸۵ مورد بازسازی و توسعه قرار گرفته است .

متراژ زمین مسجد جامع فاروق اعظم بخش اسالم  بیش از ۲۰۰۰ متر مربع و متراژ بنای مسجد ۶۰۰ متر مربع می باشد .

امامت جماعت مسجد بر عهده حجت الاسلام محمد زاهد جعفر نیا از روحانیون اهل سنت گیلان می باشد که به طور منظم نماز های یومیه را با حضور مردم روستا اقامه می نماید .

نحوه مدیریت در این مسجد به صورت هیئت امنایی می باشد و امامت جمعه مسجد بر عهده حجت الاسلام تاج الدین برزکوهی می باشد و نماز جمعه به طور مرتب با حضور فعال مردم شهر اسالم در این مسجد برگزار می گردد .

هم چنین جلسات و کلاس های مختلفی از جمله آموزش قرآن ، احکام و معارف و هم چنین برگزاری مراسمات فرهنگی و ملی در این مسجد با حضور مردم ، جوانان و نوجوانان برگزار می شود .

بخش اسالم در شهرستان تالش واقع شده است و جمعیت آن بر اساس آمار سرشماری سال ۹۵ ، بیش از ۴۰،۰۰۰  نفر گزارش شده است .

شایان ذکر است در آستانه ماه مبارک رمضان به همت خواهران و برادران این شهر ، اقدامات لازم برای تعمیرات و غباررویی در این مسجد انجام می شود .

فهرست