امام جمعه مهاباد
به دستور رهبر کبیر انقلاب اولین نماز جمعه رسمی در ۵ مرداد ۵۸ به امامت آیت الله طالقانی برگزار گردید
امام جمعه مهاباد گفت: حج سفری است که نفس انسان را از تعلق به پول و ثروت دنیاپرستی پاک می کند و ما را به خدا نزدیک می کند و مهمترین چیز در مناسک حج روز عرفه است که ایستادن در عرفه یعنی شناخت خداوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از آذربایجان غربی، امام جمعه شهرستان مهاباد در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت : ما افتخارمیکنیم به نیروهای مصلح کشورمان به خصوص نیروهای سپاه پاسداران که در مدت کمتر از ۴۸ساعت بعدازدستور رهبرانقلاب مدظله العالی که فرمودند ما انتظار داریم درمقابل توقیف نفت کش ایران در جبل الطارق ازطرف انگلیس با همکاری آمریکا نیروهای ماهم درخلیج فارس در بین چندین ناو آمریکایی و انگلیسی یک کشتی انگلیس راتوقیف کردند که باعث عزت و اقتدار کشورمان شد.

عبدالسلام امامی سپس به برگزاری نماز جمعه اشاره کرد و گفت: در این روزها در سال ۵۸ و در ۵ مرداد رهبرکبیر انقلاب اسلامی دستور دادند اولین نماز جمعه رسمی به امامت آیت الله طالقانی که یکی از روحانیون خوشفکر و تقریبی بود برگزار گردد و از آن پس در تمام جای جای ایران اسلامی نماز عبادی سیاسی به صورت رسمی برگزار می شود.

امامی سپس از شهیدان منا در سال ۹۴ یاد کرد و گفت: متاسفانه تعداد زیادی از این عزیزان از شهرستان مهاباد بودند و چندین نفر از حجاج شهرهای دیگر و اطراف بودند از خداوند می خواهیم که روح شهدای منا را به بهشت شاد کند و صبر و بردباری نصیب خانواده های آنان گرداند.

امام جمعه مهاباد سپس به موضوع اصلی خطبه ها پرداخت: حج یک عبادت مالی است که انسان ها از ثروت و دارایی خود می بخشند و همچنین یک عبادت بدنی است که از همه عبادتها انسان را بیشتر زحمت می دهد اما خداوند متعال برای فردی که شرایط آن را داشته باشد این عبادت را واجب دانسته اند.

وی ادامه داد و گفت: حج سفری است که نفس انسان را از تعلق به پول و ثروت دنیاپرستی پاک می کند و ما را به خدا نزدیک می کند و مهمترین چیز در مناسک حج روز عرفه است که ایستادن در عرفه یعنی شناخت خداوند، وقتی در کوه عرفه می ایستیم، احساس می کنیم فاصله ما به خداوند متعال نزدیک و نزدیکتر می شود و در آنجا احساس خوشبختی می کنیم.

و اما مهمترین امر بعد از حج نگه داشتن وعده هایی است که در آن مکان مقدس به خدا می دهیم که باید امورات دین را رعایت کنیم و از گناه دوری کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست