امام جمعه اهل سنت اسديه:
به دستور قرآن همه مسلمانان وظیفه دارند از مظلوم حمایت نمایند
مولوي سيد احمد عبدالهي با صدور بيانيه اي ضمن دعوت همگان به حضور پرشور در راهپيمايي روز قدس اعلام داشت: امروز قضيه فلسطين از مهمترين مسائل جهان اسلام است و لذا حضور در راهپيمايي روز قدس وظيفه هر مسلمانيست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از خراسان، مولوی سید احمد عبدالهی امام جمعه اهل سنت اسدیه با صدور بیانیه ای بر حضور گسترده امت مسلمان و روزه دار در راهپمیایی روز قدس تاکید کرد.

در این بیانیه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

“وَمَا لَکُمْ لاَ تُقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِ اللّهِ وَالْمُسْتَضْعَفِینَ مِنَ الرِّجَالِ وَالنِّسَاء وَالْوِلْدَانِ الَّذِینَ یَقُولُونَ رَبَّنَا أَخْرِجْنَا مِنْ هَذِهِ الْقَرْیَهِ الظَّالِمِ أَهْلُهَا وَاجْعَل لَّنَا مِن لَّدُنکَ وَلِیّاً وَاجْعَل لَّنَا مِن لَّدُنکَ نَصِیراً”

قدس متعلق به همه مسلمین عالم است ، مسجد الاقصی قبله اول مسلمین است.

سالهاست که از حادثه تلخ و دردناک اشغال قدس عزیز می گذرد و هر روز بر جنایات وحشیانه صهیونیسم غاصب افزوده می شود، عملکرد ددمنشانه غاصبان قبله اول مسلمین قلب هر مسلمان، بلکه هر آزادیخواه را بدرد آورده است و در این ماه مبارک رمضان شاهد ظلم و ستم جنایتکاران غاصب علیه مسلمانان مظلوم فلسطین هستیم.

لهذا به دستور قرآن ما همه وظیفه داریم که از مظلوم حمایت کنیم و قضیه فلسطین مهم ترین موضوع جهان اسلام است و باید مسلمانان از آن غافل نشوند و نسبت به آن بی تفاوت نباشند.

هدف معامله قرن سلطه اسرائیل و آمریکا بر منطقه است، آمریکا از طریق این طرح به دنبال سلطه بر کشورهای عربی و اسلامی است و اسرائیل نیز از طریق این طرح می خواهد که به مسئله فلسطین و پناهندگان فلسطینی پایان دهد.

با توجه به حمایت های ظالمانه ترامپ از رژیم اشغالگر قدس و اعمال فشار این رژیم علیه ملت مسلمان فلسطین امسال باید مسلمین حضور بیشتری در راهپیمایی روز قدس داشته باشند، امید است که مردم شهرستان درمیان بویژه جامعه اهل سنت همزمان با مردم سراسر کشور در این راهپیمایی حضور پررنگی داشته باشند و حمایت خود را از قدس عزیز به نمایش بگذارند.

سید احمد عبداللهی

امام جمعه اهل سنت اسدیه

۷ خرداد ۱۳۹۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست