عالم اهل سنت هرمزگان:
به ندای رهبر ‌انقلاب برای مشارکت حداکثری ‌لبیک می‌گوییم/ دولتمردان از ظرفیت نخبگان اهل سنت بهره بگیرند
عالم اهل سنت استان هرمزگان گفت: جامعه اهل سنت همواره گوش به فرمان رهبری بوده و به ندای ایشان مبنی بر حضور حداکثری همواره لبیک گفته‌ایم و این بار نیز تلاش خواهیم کرد میزان مشارکت عمومی بالا برود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از هرمزگان؛ شیخ عبدالباعث قتالی امام جمعه و جماعات اهل  سنت بندرعباس اظهار داشت: انتخابات ریاست جمهوری از مهم‌ترین انتخابات کشور است و مطابق فرمایشات رهبر معظم انقلاب باید مردم در آن مشارکت حداکثری داشته باشند.

وی افزود: انتخاب یک حق و وظیفه شهروندی است، به برکت نظام جمهوری اسلامی ما در کشور انتخابات مهمی داریم و همه مردم می‌توانند در این انتخابات شرکت کنند.

عالم اهل سنت هرمزگان گفت: جامعه اهل سنت همواره گوش به فرمان رهبری بوده و به ندای ایشان مبنی بر حضور حداکثری همواره لبیک گفته‌ایم و این بار نیز تلاش خواهیم کرد میزان مشارکت عمومی بالا برود.

وی تصریح کرد: برخی افراد که مردم را از حضور در پای صندوق‌های رای مایوس می‌کنند دلسوز مردم نیستند و بیشتر به فکر منافع خود هستند که رهبر معظم انقلاب با سخنان خود توانستند این مسئله را بیان و نقشه آنها برای مردم بیان کنند و مردم نیز نباید فریب این دسته از افراد را بخورند.

شیخ قتالی گفت: مردم باید در انتخاب فرد اصلح دقت داشته باشند، همه این ۷ کاندیدای تایید شده دارای ویژگی‌های مدیریتی هستند و توانستند از فیلتر شورای نگهبان عبور کنند اما مردم باید در نهایت رئیس جمهور آینده کشور را انتخاب کنند از این رو نیاز است مردم با نهایت دقت و تامل از بین این ۷ کاندیدا فردی شایسته را برگزینند.

وی ادامه داد: شخصی که می‌خواهد رئیس جمهور شود باید ویژگی‌های خاصی داشته باشد و بتواند مسائل مهم مردم را ساماندهی کند، رئیس جمهور باید باتقوا، مدیر و مدبر و دلسوز مردم باشد و با فعالیت زیاد تلاش کند مشکلات مردم کاهش پیدا کند.

امام جمعه و جماعت اهل سنت بندرعباس تاکید کرد: مسئله معیشت و اقتصاد مردم یکی از مسائل مهمی است که باید در اولویت برنامه‌های رئیس جمهور آینده قرار بگیرد و بتواند وضع موجود را سامان کند.

وی بیان داشت: از رئیس جمهور آینده می‌خواهیم به همه اقوام و اقشار کشور نگاه یکسانی داشته باشند و همه را به چشم شهروند درجه یک ببینند، ما از رئیس جمهور آینده انتظار داریم نخبگان اهل سنت را ببینند و از آنها در مناصب مدیریتی نیز بهره ببرند.

شیخ قتالی گفت: در دولت فعلی رفته رفته میزان به کارگیری نخبگان اهل سنت بهتر شد اما در دولت آینده انتظار داریم با توجه به اینکه جامعه اهل سنت همواره دلسوز نظام و انقلاب و پیرو خط رهبری بوده‌اند از ظرفیت جوانان و نخبگان استفاده بیشتری شود.

عالم اهل سنت هرمزگان در پایان اظهار داشت: بار دیگر از مردم می‌خواهم در انتخابات پیش‌رو هم انتخابات ریاست جمهوری و هم انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا مشارکت جدی داشته باشند و با بهترین نوع انتخابات زمینه بهتر شدن شرایط فعلی را فراهم کنند.

انتهای پیام/

فهرست