مدیر امور روحانیون و مساجد نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان:
به نظر می رسد حاشیه زاهدان بیشتر از متنش شده است
مولوی عبدالغنی دهانی گفت:پدیده حاشیه نشینی همواره با گسترش حاشیه ی امن برای بزه کاران همراه بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سیستان و بلوچستان؛ حاشیه نشینی پدیده ای ناشی از نوگرایی و مدرن شدن شهرهاست و مسائل اقلیمی، بیکاری و کوچ جمعیتی به سمت شهرهای بزرگی همچون زاهدان، سبب رشد فزاینده این معضل شده است.
متاسفانه پدیده حاشیه نشینی در زاهدان با سرعتی فزاینده رو به افزایش است و نگاه به معضل حاشیه نشینی در این شهر به دلیل وجود مشکلات عدیده و کمبودهای اساسی باید به مثل نگاه به یک منطقه زلزله زده باشد.


در این خصوص مولوی عبدالغنی دهانی مدیر امور روحانیون و مساجد نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان اظهار داشت: پدیده حاشیه نشینی همواره با گسترش حاشیه ی امن برای بزه کاران همراه بوده است.
وی افزود: اعتیاد، مفاسد اخلاقی، ترویج خشونت و تجارت مواد مخدر تنها گوشه ای از آسیب های اجتماعی گسترش حاشیه نشینی می باشد.
مولوی دهانی با ابراز تاسف از عمق حاشیه نشینی در شهر زاهدان ابراز داشت: به نظر می رسد حاشیه زاهدان بیشتر از متنش شده است.
وی ادامه روند حاشیه نشینی در کلان شهر زاهدان را فاجعه بار توصیف نمود و خاطر نشان کرد: مسئولین ذی ربط می بایست در اسرع وقت با این پدیده مقابله و از گسترش آن پیشگیری نمایند زیرا در صورت کم کاری می بایست هزینه هایی به مراتب سنگین تر از هزینه پیشگیری را بپردازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست