شناسه خبر: 153789

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=153789

 امام جمعه اهل سنت شاهین دژ
 به همدیگر بغض و کینه نداشته باشید و حسادت نکنید
ماموستا سید خالد رسول زاده اظهار داشت: خداوند فرموده که خودتان را از حسادت دور نگه دارید که حسادت باعث می شود که اعمال صالح و حسنه تان از بین برود همانطور که آتش چوب را می سوزاند و از بین می برد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از آذربایجان غربی،خطبه نمازجمعه اهل سنت شهرستان شاهین دژ به امامت ماموستا سید خالید رسول زاده ، امام جمعه اقامه گردید.

خطیب ضمن حمدوثنای خداوند وصلاه وسلام به پیامبر اکرم  (ص) وآل واصحاب و یاران آن حضرت وباآرزوی قبولی طاعات وعبادات نمازگزاران حاضر در مسجد و با توصیه به خود ونمازگزاران به تقوای الهی و دوری از اعمال زشت.

خطیب جمعه موضوع خطبه را شروع نمودند. موضوع خطبه در رابطه با حسادت و تبعات آن می باشد.

وی گفت: خداوند فرموده که خودتان را از حسادت دور نگه دارید که حسادت باعث می شود که اعمال صالح و حسنه تان از بین برود همانطور که آتش چوب را می سوزاند و از بین می برد.

خطیب جمعه افزود: در بین همدیگر بغض و کینه نداشته باشید و به همدیگر حسادت نکنید و قطع رحم نکنید و اگر چنیین باشید تمام اعمال خوب و حسنه ی شما از بین خواهد رفت چون این صفات، صفاتی زشت هستند و در غیر اینصورت شما عبد راستی خداوند خواهید بود .آیا شما به کسی حسودی می کنید که خداوند از روی فضل خودش به او داده است پس سعی کنیم خودمان را از این نوع صفات دور کنیم زیرا سرچشمه ی اکثر اعمال زشتی که خداوند آنان را منع کرده از حسادت است.

ماموستا رسول زاده خاطر نشان کرد: نصارا و یهود به خاطر حسادتی که به پیامبر داشتن بی ایمان و کافر شدند چون حسادت انسان را بسوی کفر می کشاند و از ایمان دور می کند. و اولین سببی که باعث قتل شد حسادت بود در مسئله ی قربانی کردن هابیل و قابیل که قربانی هابیل را خداوند قبول کرد و قابیل به هابیل حسودی نمود و او را بقتل رساند. و امروز حسادت انسانها نسبت به همدیگر در مسائل مادی و دنیای می باشد نه بخاطر مسائل دینی و این حسادت هم یعنی اینکه من راضی به تقسیم الهی نیستم . باید این را در نظر داشته باشیم که داده یا نداده خداوند از روی مصلحت می باشد.

خطیب جمعه افزود: نوعی دیگر ازحسادت هست که به آن میگویند غبطه یعنی حسودی به کسی ببری که خداوند مال زیادی به او داده و آن را در راه خدا خرج می کند و یا به عالمی که علم دارد و آن را در راه هدایت مردم ویا علم آموزی به دیگران صرف می کند و اگر به چنین اشخاصی حسودی شود گناه نیست بلکه آرزوی مثل چنین اشخاصی بودن است. و یک نوع حسودی دیگر هست که جزع طبیعت آن شخص است و حتی خودش دوست ندارد که چنین می باشد ولی به دست خودش نیست به اصطلاح چشم زخم می باشد.

خطیب جمعه در آخر خطبه را با دعا به پایان رساند.

انتهای پیام

فهرست