مولوی ساداتی در بیان مطالبات مردم با رئیس مجلس شورای اسلامی :
بودجه ها درست هزینه نمی شود / افزایش مشکلات از سوء مدیریت است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سیستان و بلوچستان، مولوی سید عبدالصمد ساداتی در جلسه جمعی از علمای سیستان و بلوچستان در زاهدان با رئیس مجلس شورای اسلامی ، با بیان مشکلات مردم و اولویتهای ضروری این استان ، خواستار رسیدگی به مطالبات مردم شدند.

امام جمعه اهل سنت سراوان در این نشست که شامگاه سه شنبه (۲۲مهر۱۳۹۹) به میزبانی نماینده مقام معظم رهبری در استان و امام جمعه زاهدان با حضور دکتر قالیباف رییس مجلس یازدهم برگزار شد ، اظهار داشت : اهمیت مرزها جهت رونق اقتصاد و امرار معاش مردم این منطقه حیاتی است که چندین دولت گذشته و ادوار مجلس به این موضوع مهم اهمیت نداده ؛ ساماندهی و رسمیت نیافته اند .
مولوی ساداتی خاطرنشان ساخت : تا به حال مرزهایی مانند سیستان و بلوچستان و برخی مناطق مرزی را که نیاز مبرم است بصورت رسمی جهت تجارت و مبادله و ترانزیت کالا و تردد مسافر رسمی و ساماندهی نشده است ، مرز کوهک سراوان، نزدیکترین مسیر از کشورمان به کراچی بزرگترین بندرگاه پاکستان و حتی به هندوستان نیازمند توجه است که اکنون به جای بازارچه آزارچه است.
وی تصریح نمود: ساماندهی و رسمیت مرز با تجارت قانونی مردم جهت امرار معاش و تردد مسافر امنیت پایدار را بهمراه دارد اما فقط بند کشیدن و با حصار و سیم خاردار کردن هرگز امنیت قائم نمی شود بلکه اسباب نا امنی را بیشتر فراهم می کند .
مولوی ساداتی در ادامه سخنان گفت: گاهی بودجه هایی که برای منطقه سراوان درنظر گرفته شده ؛ صرف کارهایی شده که متاسفانه فایده حداقلی نداشته بلکه علاوه از ضرر و زیان ضایع شدن این همه هزینه های میلیاردی است.
عالم برجسته اهلسنت سیستان و بلوچستان افزود : بودجه های کلان با نبود مدیریت کارآمد و عدم تخصص لازم و کارشناسی صرف ساختن سدهایی شده که هیچ فایده ای نداشته بلکه موجب ضرر و زیان بوده که می توانست صرف کارهایی شود که اولویت و نیاز این منطقه است.
مولوی ساداتی همچنین بیان کرد : راههای نامناسب و و غیر استاندارد نیز از مسائل با اهمیت و اولویت برای این استان است که حوادث جاده ای و تلفات جانی بسیار زیاد بهمراه داشته است که جاده های مواصلاتی نامناسب آن همه روزه خبر از کشته شدن و مجروح شدن مردم و داغدار شدن خانواده ها می دهد.
امام جمعه اهلسنت سراوان خاطرنشان ساخت : شهرستان سراوان حتی با وسعتی که دارد ، راه و جاده استاندارد ندارد و جاده اصلی آن جاده مرگ نام گرفته است.
مدیر دارالعلوم سراوان در پایان سخنان تاکید نمود : مسئله ساماندهی مرز جهت تجارت مرزی و امرار معاش مردم و آبادانی استان و اقتصاد کشور و توجه به بازسازی و توسعه جاده ها و راهها از اولویات و واجبات برای این منطقه است که مردم از مجلس یازدهم برای رفع این مشکلات انتظار توجه و رسیدگی دارند.

فهرست