عالم اهل سنت باخرز تايباد:
بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری نشان از هوشیاری و درایت ایشان و قدرت ایران در جهان است
مولوي رحيم نامدار گفت: كساني كه پشت اين مرزها هستند ما را نمي خواهند پس ما خود خودمان را بخواهيم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از  خراسان، مولوی رحیم نامدار در افتتاحیه ششمین اردوی فرهنگی و زیارتی راه رضوان که روز شنبه ۲۹ تیر ماه سال جاری در اردوگاه ثامن الائمه مشهد مقدس برگزار شد ضمن اشاره به واژه زیارت اظهار داشت: واژه زیارت آنچنان که دهخدا می گوید  از زبان عربی اخذ شده است.

وی گفت: بر اساس کتب دائره المعارف واژه زیارت بدین معناست که هر کس که در حالت زندگانی دیدن او اجر دارد بعد از وفات نیز به دیدن او رفتن اجر و صواب دارد.

ایشان با بیان اینکه تا قرن هفتم هجری هیچ منعی برای زیارت قبور وجود نداشت، اظهار داشت: اولین بار ابن تیمیه در قرن هشتم هجری بود که عقیده جدیدی را مطرح کرد و عده ای نیز دنباله رو او شدند هر چند بسیاری از علمای اهل سنت نیز با این عقیده او همراه نشده و با آن مخالفت کردند.

مولوی نامدار ابراز داشت: اگر کسی بگوید محبت اهل بیت در دل او وجود ندارد باید در مسلمانی او شک کرد. این از اعتقادات اهل سنت است که می بایست حب و دوستی خاندان رسول الله را در دل داشته باشند

عالم اهل سنت باخرز با اشاره به جلسه تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی مقام معظم رهبری که در هفته های گذشته از سوی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور در تهران برگزار شد، این بیانیه را حاوی فرازهایی مهم ارزیابی کرد و افزود: سخنان رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب باعث مباهات هر مسلمانی است، مسلمانان باید شکر این نعمت را به جا آورند که خداوند چنین نعمت بزرگی را به آنها عطا فرموده است.

ایشان ادامه داد: پیش از انقلاب تعداد فارغ التحصیلان دانشگاهی ما ۱۵۰ هزار نفر بود که این رقم به پنج میلیون فارغ التحصیل در بعد از انقلاب رسیده همچنین تعداد دانشگاه ها در پیش از انقلاب ۲۸  دانشگاه و امروز ۶۶۰ واحد دانشگاهی معتبر است که این نشان از عظمت انقلاب اسلامی و اهمیت دادن نظام به بحث علم آموزی است.

مولوی نامدار پرداختن به مسائل غیر اساسی و اختلاف انگیز را تنها باعث خوشحالی دشمنان و دوری دوستان از یکدیگر دانست و افزود: کسانی که پشت این مرزها هستند ما را نمی خواهند پس ما خود خودمان را بخواهیم.

ایشان با بیان خاطره ای از یادگار حضرت امام خمینی(ره) اظهار داشت: سید احمد آقای خمینی می گوید، زمانی به خدمت حضرت امام عرض کردم با ابرقدرت شرق و غرب چه کنیم، امام در جواب فرمودند امروز سه ابرقدرت در دنیا وجود دارد ابرقدرت شرق و غرب و ابرقدرت اسلام. اسلام به چنان قدرتی در جهان رسیده است که دلیرمردان سپاه ایران با شجاعت تمام پهباد متجاوز آمریکایی را می زنند و زمانی که ایران را تهدید به حمله نظامی می کنند به آنها گفته می شود اگر به ایران حمله شود، دو بال ایران یعنی حماس و حزب الله، اسرائیل را شخم خواهند زد، این قدرت اسلام است.

ایشان در سخنان دیگر خود با اشاره به مصاحبه ای که با سید حسن نصرالله صورت گرفت و در آن بیان شد که شما موشک نقطه زن دارید، ادامه داد: سید در جواب این سوال پاسخ دادند، شما دعا کنید که ما موشک نقطه زن داشته باشیم تا زمانی که سرزمین های اسرائیل مورد حمله قرار گرفت خدای نخواسته یک غیره نظامی کشته شود.

مولوی نامدار ادامه داد: گروهی خدمت سید حسن نصرالله رسیدند و گفتند که ما می خواهیم با شما بیعت کنیم و ایشان در جواب گفتند من سرباز صفر مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای هستم.

ایشان در پایان ابراز داشت: زمانی که وارد حرم مطهر رضوی شدید با خدا و دوستان خدا معامله کنید آنها را وسیله قرار دهید و از خدا بخواهید تا مشکلات شما را حل نماید که خدا تنها یاری کننده انسان هاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست