بیانات ارزشمند مقام معظم رهبر مدظله العالی، حمایت قلبی و قلمی در فضای مجازی از مردم فلسطین در روز قدس راهگشاست
شیخ راهبر گفت: امسال که به علت شیوع بیماری منحوس کرونا راهپیمایی روز قدس وجود ندارد، بیانات ارزشمند و راهگشای رهبرمعظم انقلاب در روز قدس و حمایت قلبی و قلمی از مردمان مظلوم و رساندن آن به گوش جهانیان در فضای مجازی و غیره می‌تواند نقش بسزایی در یادآوری مظلومیت مردم فلسطین داشته باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از هرمزگان،شیخ راهبر خطیب جمعه اهل سنت مسجد جامع بندر چارک به مناسبت روز قدس اظهار داشت: روز قدس، روز مهمی بوده که مورد تاکید امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری مدظله العالی بوده و هست.

وی بیان کرد: بنابر سنت حسنه ای که امام راحل(ره) در سال ۵۸ بنا گداشتند، جمعه آخر ماه مبارک رمضان را به نام روز جهانی قدس نامگذاری کردند که امنیت این سرزمین مقدس و مسجد الاقصا بعنوان اولین قبله گاه مسلمانان را برای همگان بیان می‌کند.

شیخ راهبر گفت: این مکان مقدس که قبله گاه اول مسلمانان است و ما بیش از ۴۰ سال که هر ساله در جمعه آخر ماه مبارک رمضان راهپیمایی عظیم و گسترده را علیه استکبار و صهیونیسم غاصب صورت می‌دهیم و حمایت خود را از مردمان  مظلوم و ستم دیده فلسطین اظهار می کنیم.

وی خاطر نشان شد: امسال که به خاطر بیماری منحوس کرونا راهپیمایی روز قدس وجود ندارد، بیانات بسیار راهگشای رهبرمعظم انقلاب در روز قدس و حمایت قلبی و قلمی از مردمان مظلوم و رساندن آن به گوش جهانیان در فضای مجازی و غیره می‌تواند نقش بسزایی در یادآوری مظلومیت مردم فلسطین داشته باشد.

شیخ راهبر افزود: وعده الهی محقق خواهد شد و این رژیم غاصب، این غده سرطانی و منفور جامعه و جهان از بین خواهد رفت.

وی یادآور شد: امیدواریم اضمحلال و نابودی این رژیم غاصب را ببینیم به حول قوه الهی و با استعانت از ذات باری تعالی و با بیداری و بصیرت مسلمانان همه عالم از مسلمانان ایران اسلامی، مسلمان های کشورهای عربی، مسلمان های جهان حکام کشورهای اسلامی، انشاءالله با یک بصیرت و با یک نگاه ویژه با یک اتحاد و انسجام این فلسطین می تواند مایه اتحاد امت اسلامی شود.

شیخ راهبر اضافه کرد: مایه قدرتمندی اتحاد اسلامی به شود ما امت قوی هستیم ما یک امت واحد هستیم می‌توانیم اختلاف های ریز و کوچک را کنار بگذاریم و محوریت فلسطین را حول محور مسجد الاقصا فکر کنیم و بیندیشیم و به امید آن روزی که امت اسلامی بتواند در بیت المقدس نماز اقامه کند.

فهرست