نماينده مردم سيستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبري:
بیانات حکیمانه رهبر معظم انقلاب فصل‌الخطاب برای امت اسلام است
نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: پیام حکیمانه رهبر معظم انقلاب فصل‌الخطاب برای امت اسلام است و باید با آب طلا نوشته شود و امت اسلامی باید آن را حلقه گوش و نقشه راه خود قرار دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، مولوی نذیر احمد سلامی اظهار کرد: مطلب بسیار مهمی است باید به این نکته توجه شود که مستکبران و ستمگران همیشه در صدد تضعیف امت اسلام بوده‌اند و در تلاش بودند امت اسلام را به هر روشی استهسال بکنند.

وی تصریح کرد: حج یک اجتماع عظیم و در حقیقت بزرگترین اجتماع جهان اسلام است در این اجتماع هم جنبه‌های فردی و هم جنبه‌های اجتماعی مورد توجه و لحاظ شده است.

سلامی خاطرنشان کرد: انسان یک حیوان اجتماعی است و فطرت انسان ایجاب می‌کند که زندگی خود را به صورت اجتماعی سپری کند در حج این دو جنبه رعایت شده است.

وی افزود: در اماکن مقدسه عرفات، مشعرالحرام، صفا و مروه، حرم و غیره که محل استحاب دعا است انسان‌ها به صورت فردی برای خود و رفاه و پیشرفت ملت اسلامی دعا می‌کنند.

این عالم اهل سنت با بیان اینکه در این اماکن مسلمانان از تمام کشورهای اسلامی با هر رنگ و زبانی در کنار هم مناسک حج ابراهیمی را بجا می‌آورند، خاطرنشان کرد: این جنبه اجتماعی حج است که قرآن در مورد آن می‌فرماید«لِیَشْهَدُوا مَنَافِعَ لَهُمْ وَیَذْکُرُوا اسْمَ اللَّهِ فِی أَیَّامٍ مَعْلُومَاتٍ عَلَىٰ مَا رَزَقَهُمْ مِنْ بَهِیمَهِ الْأَنْعَامِ ۖ فَکُلُوا مِنْهَا وَأَطْعِمُوا الْبَائِسَ الْفَقِیرَ»

وی اضافه کرد: اینجا نقطه‌ای است که مسلمانان با در کنار هم قرار گرفتند باید در مورد مسائل و اتفاقاتی که در جهان اسلام و در کشورهای مختلف وجود دارد از هم سوال و اطلاعات کسب کنند.

سلامی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که فرموده‌اند«حج، رزمایش قدرت در برابر مستکبرانی است که کانون فساد و ظلم و ضعیف‌کُشی و غارتگری‌اند. و امروز جسم و جان امّت اسلامی از ستمگری و خباثت آنان آزرده و خون‌آلود است»، گفت: این بیانات حکیمانه فصل‌الخطاب برای امت اسلام است و باید با آب طلا نوشته شود و امت اسلامی آن را حلقه گوش و نقشه راه خود قرار دهد.

وی در رابطه با نقش وحدت و انسجام کشورهای اسلامی با توجه به بیانات رهبری، اذعان کرد: در ارتباط با مقابله و مبارزه با جباران و اینکه جهان اسلام از دست ستم جباران و ستمکاران نجات پیدا کند و ستمکاران جرأت تهاجم به امت اسلامی را نداشته باشند در سایه وحدت و انسجام امت اسلامی محقق خواهد شد.

وی به وضعیت و شرایط امروز که بر امت‌های اسلامی می‌گذرد گریزی زد و گفت: اگر امت اسلامی وحدت و انسجام خود را حفظ می‌کردند و در سایه خرد جمعی یک خط و یک راهبرد سیاسی و اجتماعی واحد را در برنامه‌های خود اتخاذ می‌کرد دشمن جرأت پیدا نمی‌کرد که به امت اسلامی چپ نگاه کند.

این عالم اهل سنت اظهار کرد: انچه امروز مستکبرین در جهان انجام و امت اسلامی را مورد تاخت و تاز قرار می‌دهند و منابع امت اسلامی را غارت می‌کند و بهترین سرمایه‌های امت اسلامی را استثمار کرده‌اند نتیجه عدم اتحاد و انسجام است.

وی افزود: این نشان می‌دهد اگر امت اسلام اتحاد و انسجام داشتند دشمن به این راحتی نمی‌توانست بر آنها فشار و ظلم می‌کند وضعیت امروز جهان اسلام حاصل بی‌توجهی کشورهای اسلامی به موضوع مهم اتحاد است.

وی اذعان کرد: تنها راه برون رفت از این وضعیت که امت اسلامی مورد تجاوز و دستبرد قدرت‌های اهریمنی قرار گرفته اتحاد و انسجام همه جانبه در جهان اسلام است.

سلامی در ادامه با بیان اینکه رهبر انقلاب اسلامی«حجّ ابراهیمی را پدیده‌ی شکوهمند اسلام در برابر جاهلیّت مدرن آمریکا که همانا نژاد پرستی و کشتار مردم است» بیان فرموده‌اند به دلایلی که امروز نخبگان جهان اسلام باید تمدن غرب را به چالش بکشند اشاره کرد و گفت: آنچه تمدن غرب و این تمدن اهریمنی جوامع غربی را با مشکلاتی مواجه کرده است به گونه‌ای که حتی خود جامع شناسان جهان غرب به این نتیجه رسیده‌اند که این مشکلات و بی‌بند و باری جنسی و این بی‌تعهدی و ظلم و ستمی که در جهان غرب به خاطر این جاهلیت مدرن حاکم است.

وی اضافه کرد: با توجه به این مهم می‌طلبد آگاهان جامعه و آگاهان امور چه مسلمان چه غیرمسلمان این تمدن غرب را به چالش بکشند و در برابر تمدن مترقی اسلامی تمدن بی‌ارزش غرب را در مقایسه قرار دهند تا بشر بداند آینده تمدن غرب به بن‌بست رسیده و تمدن اسلامی و انسانی و تمدن اسلام چه آینده روشن دارد و می‌تواند راه گشاه در مشکلات پیش روی جوامع باشد.

انتهای پیام/

فهرست