امام جمعه اهل سنت کنگان؛
بیانات مقام معظم رهبری پیام قاطع به کسانی است که از شنیدن نام آمریکا می‌لرزند
شیخ محمد جمالی: بیانات صریح مقام معظم رهبری در مورد عدم مذاکره با آمریکا و اینکه ترامپ نه لیاقت مذاکره دارد و نه قابل اطمینان است، تحقیر شیطان بزرگ و پیام قاطع به کسانی است که از شنیدن نام آمریکا و ترامپ می لرزند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، نماز وحدت‌بخش و دشمن‌شکن جمعه این هفته جامعه اهل سنت شهر کنگان همچون هفته‌های گذشته به امامت شیخ محمد جمالی در مسجد جامع خلفای راشدین و با حضور انبوه نمازگزاران برگزار گردید.

خطیب جمعه در خطبه اول، در تفسیر و اهمیت وقف در جامعه اسلامی مطالبی مطرح کرد و گفت: سنت حسنه وقف یکی از مصادیق بارز احسان و خیرخواهی است و دارای ثواب و فضیلت‌های بسیاری است که برای واقف آثار و برکات معنوی زیادی به ارمغان می‌آورد.

وی ادامه داد: در وقف ارزش‌ها و اخلاقهای اسلامی به اوج می‌رسد و دیوار سست و متزلزل غرور و بی‌تفاوتی به دیگران فرو می‌ریزد.

ایشان وقف را از افتخارات دین مبین اسلام دانست که از صدر اسلام تاکنون کارسازترین و سالمترین احسان ماند گار در خدمت نیازهای جامعه بوده است.

خطیب جمعه با اشاره به لزوم گسترش فرهنگ وقف در جامعه، اعمال دقیق نیات واقف در جهت تشویق دیگران به موقوفه کردن را بسیار مهم و گامی رو به جلو در جهت توسعه موقوفات دانست.

شیخ محمد جمالی در خطبه دوم به دیدار مقام معظم رهبری با نخست وزیر ژاپن اشاره کرد و گفت: بیانات صریح مقام معظم رهبری در مورد عدم مذاکره با آمریکا و اینکه ترامپ نه لیاقت مذاکره دارد و نه قابل اطمینان است، تحقیر شیطان بزرگ و پیام قاطع به کسانی است که از شنیدن نام آمریکا و ترامپ می لرزند.

وی با تأکید بر این اصل که پیام مقام معظم رهبری همیشه مقتدرانه بوده گفت: رهبر معظم انقلاب از ابتدا فریاد زدند که ما در باره مسائل ناموسی انقلاب مذاکره نمی کنیم و آمریکا باید این پیام امام را جدی تلقی کند.

امام جمعه اهل سنت کنگان در ادامه به حوادث و فتنه اخیر حمله به نفت‌کشهای ژاپنی در دریای عمان اشاره کرد و متذکر شد: حمله به نفت‌کشها یک عمل برنامه ریزی شده است و شاید هدف این باشد که از اهمیت سفر نخست وزیر ژاپن به ایران و دیدار با رهبری و پیام مهم مقام معظم رهبری به شخص ترامپ و دولت آمریکا بکاهد.

وی حوادث نفت‌کشها را مشکوک به سوءنیت برای افزایش تنش در منطقه عنوان کرد.

شیخ جمالی در ادامه سخنان با اشاره به تشدید آثار آلایندگی بر سلامتی جامعه و گسترش بوی بد صنایع آلاینده در شهرستان اظهار کرد: مطالعات انجام شده و مستندات علمی ارائه شده در سالهای اخیر در مورد صنایع مرتبط با گاز و صنایع پتروشیمی، نشان دهنده انواع مختلف از آلاینده هاست که به صورت گاز، ذرات، لجن در محیط زیست منتشر می‌شود که بسیار سمی است و قادرند اثرات مخرب و جبران ناپذیری بر محیط زیست و سلامت انسان داشته باشند.

وی آمارهای ارائه شده در مورد میزان آلاینده های منطقه را در بهترین حالت در مرز هشدار دانست و گفت: سخن من با مسئولین محیط زیست است که وجود هر گونه امراض و عوارض آلایندگی برای مردم منطقه را رد می‌کنند، در صورتی که تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که اقامت مردم در مجاورت صنایع در پارس جنوبی منجر به ابتلا به انواع سرطان ها خواهد شد و مشکلات باروری و عقیم شدن و سقط جنین و تولد نوزادان ناقص را بدنبال دارد.

رئیس شورای روحانیت اهل سنت استان بوشهر، هضم پیشنهاد ۵۰ درصدی عوارض آلایندگی برای استان‌های همجوار توسط سازمان محیط زیست را بسیار سنگین دانست و متذکر شد: اینگونه کارشناسی و اظهار نظر از جانب هر کسی که باشد مردود و عقلانی نیست و مایه آبروریزی برای دولت است.

وی ضمن به‌باد انتقاد گرفتن توجیهات سازمان محیط زیست در این زمینه گفت: مردم شریف و خونگرم شهرستان کنگان این واقعه تلخ و این سند ذلت بار را در صورت عملی شدن، بعنوان برگ خیانت دولت‌مردان در اذکار خود ثبت و به نسل‌های آینده بازگو خواهد کرد.

شبخ محمد جمالی با اشاره به شدت بوی بد گاز در چند روز اخیر که موجب ناراحتی مردم گردیده، از مسئولین محترم خواست پیگیری و پیش بینی های لازم در جهت حفاظت از سلامتی مردم را داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست