مولوی محمد عثمان
بیانیه مدیر جامعه اسلامیه مدینهالعلوم خاش در پی شهادت عالم برجسته پاکستان
شیخ القرآن مولوی محمدعثمان مدیر جامعه اسلامیه مدینةالعلوم خاش با صدور بیانیه‌ای ترور مولوی عادل خان رحمه الله را محکوم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سیستان و بلوچستان شیخ القرآن مولوی محمدعثمان مدیر جامعه اسلامیه مدینهالعلوم خاش با صدور بیانیه‌ای ترور مولوی عادل خان رحمه الله را محکوم کرد. متن بیانیه به شرح زیر است:

از دیر بازی است که بدخواهان علمای برجسته و تاثیرگذار پاکستان که از رشد و ترقی مدارس دینی اهلسنت که خاستگاه آگاهی، بیداری و دیانت عموم مردم است هراس دارند و با کوردلی و بزدلانه رهبران دینی و مدافعان صحابه کرام را مورد هدف قرار می دهند.
غافل از اینکه علمای ما شهادت را افتخار خود می دانند و با شهادت آنان نه تنها دعوت و رسالتشان از بین نمی رود بلکه بالنده تر و فراگیر تر و مستحکم تر می شود و شاگردان و تربیت یافتگانشان با عزمی راسخ و استوار راهشان را ادامه خواهند داد.
با چنین خاتمه ای نام نیک و این افتخار برایشان جاودانه می ماند اما رسوایی و مجازات الهی در دنیا و آخرت گریبان عاملان این جنایت هولناک خواهد شد.

بنده به نوبه خود ترور ناجوانمردانه مولوی عادل خان رحمهالله علیه فرزند ارشد شیخ الحدیث مولوی سلیم الله خان را به شدت محکوم کرده و از مسئولین دولت پاکستان خواستار شناسایی و اشد مجازات عاملین این جنایت هستم.
همچنین این ضایعه بزرگ را به جامعه علمی و مسلمانان جهان اسلام تسلیت عرض می نمایم و از درگاه الله تعالی برای ایشان رحمت و مغفرت و علو درجات و برای اهل علم و خانواده ایشان صبر جمیل و اجر جزیل خواستارم.
«اللَّهُمَّ اغْفِرْ لَهُ وَارْحَمْهُ وَعَافِهِ وَاعْفُ عَنْهُ»

مولوی محمدعثمان
مدیر جامعه اسلامیه مدینهالعلوم خاش

فهرست