امام جمعه اهل سنت وارده سرای اسالم:
بیانیه گام دوم انقلاب بر نامه و راهکاری فراگیر و الگویی کارآمد برای دستیابی به سعادت و تعالی است
حجت الاسلام علی پورمحمدی امام جمعه اهل سنت مسجد امام شافعی وارده سرای اسالم گفت: بیانیه گام دوم انقلاب بر نامه و راهکاری فراگیر و الگویی کارآمد برای دستیابی به سعادت و تعالی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان: حجت الاسلام علی پورمحمدی امام جمعه اهل سنت مسجد امام شافعی وارده سرای اسالم که به تازگی در نشست فرهیختگان اهل سنت برای تبیین بیانیه گام دوم انقلاب در تهران شرکت کرده است، در گفت و گو با رابط خبری گیلان ،گفت: بیانیه گام دوم انقلاب بر نامه و راهکاری فراگیر و الگویی کارآمد برای دستیابی به سعادت و تعالی است.

وی در ادامه این گفت و گو به تشریح بخشی از بندهای این بیانیه جامع و کامل از مقام معظم رهبری پرداخت و اظهار داشت: اگر دستاورد های انقلاب اسلامی ایران را با سایر انقلاب های واقع شده در جهان مقایسه کنیم عظمت پیشرفت های انقلاب ما به درستی دیده خواهد شد.

امام جمعه اهل سنت وارده سرای اسالم مشارکت مردم در صحنه های ملی و مسایل سیاسی، مقاومت در برابر دشمنان اسلام، افزایش روحیه استکبار ستیزی در جامعه، پیشرفت های علمی، حفظ امنیت و رعایت عدالت در جامعه را از برکات انقلاب اسلامی ایران عنوان کرد و افزود: انقلاب اسلامی تقابل اسلام و استکبار را در جهان برجسته کرد و با ترکیب جمهوریت و اسلامیت به مقابله با استکبار جهانی پرداخت.

وی با بیان اینکه در یکی از بخش های بیانیه گام دوم انقلاب به تفاوت چالش های دیروز و امروز انقلاب با استکبار جهانی پرداخته شده است، خاطر نشان کرد: اگر آرمان انقلاب در ابتدای راه رسوا کردن لانه جاسوسی آمریکا بود، چالش امروز کاهش نفوذ آمریکا و حمایت از جبهه مقاومت در منطقه است و اگر در اوایل انقلاب استکبار جهانی برای جلوگیری از خرید و دست یافتن ایران به سلاح های ابتدایی تلاش می کرد امروز تلاش می کند تا کشور سلاح های پیشرفته خود را به جبهه مقاومت ندهد.

حجت الاسلام علی پورمحمدی منابع انسانی و فرصت های مادی را از ظرفیت های مهم کشور عنوان و گفت: طبق این بیانیه رهبری عیب های ساختاری و ضعف های مدیریتی باید پیدا و رفع شوند و با استفاده بهینه از ظرفیت های موجود و مقاومت و بی اعتنایی در برابر تحریم ها و وسوسه های دشمن مسیر ترقی و پیشرفت با قدرت طی شود.

وی با بیان اینکه در بیانیه گام دوم انقلاب وابستگی اقتصاد به نفت از عیوب ساختاری از نگاه مقام معظم رهبری دیده شده است، افزود: اگر در کشور جوان گرایی نهادینه شود و تولید بر اساس علم و فناوری سرلوحه امور قرار بگیرد موجب افزایش قدرت اقتصادی خواهد شد و بسیاری از مشکلات اقتصادی در کشور برطرف خواهد شد.

این عالم اهل سنت در بخش پایانی این گفت و گو، استقلال و آزادی کشور را از نکات قابل ذکر دیگر بیانیه گام دوم انقلاب دانست و بیان داشت: استقلال ملی به معنی محصور کرد سیاست و اقتصاد کشور در میان مرز ها نیست، بلکه به معنای آزادی در برابر زورگویان است و اینکه بتوانیم خود را به معنای واقعی از سلطه استکبار جهانی آزاد نماییم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست