استاد حوزه علميه الصديق بيرجند:
بیت المقدس از نظر مسلمانان مکانی بسیار مهم، بااهمیت و با فضیلت است
مولوی محمد سعید خواجه احمدی گفت: بیت المقدس از نظر مسلمانان بسیار مهم با فضیلت و مکانی متبرک است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از خراسان، مولوی محمد سعید خواجه احمدی مدرس حوزه علمیه اهل سنت الصدیق بیرجند در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: در ابتدای اسلام پیامبر(ص) زمانی که در مدینه بودند ۱۶ماه به سمت بیت المقدس نماز می خواندند.

وی افزود: بیت المقدس قبله بوده و دارای احترام است. در قرآن هم ذکر و نام بیت المقدس آمده “سُبْحَانَ الَّذِی أَسْرَىٰ بِعَبْدِهِ لَیْلًا مِّنَ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ إِلَى الْمَسْجِدِ الْأَقْصَى الَّذِی بَارَکْنَا حَوْلَهُ لِنُرِیَهُ مِنْ آیَاتِنَا ۚ إِنَّهُ هُوَ السَّمِیعُ الْبَصِیرُ”

ایشان ادامه داد: در تاریخ اسلام، اولین فتح بیت المقدس بدون جنگ و خونریزی در زمان خلیفه دوم بود. دومین فتح بیت المقدس بعد از قرن ها توسط صلاح الدین ایوبی اتفاق افتاد. بعد از آن بر اساس کوتاهی ها و غفلتی  که از طرف مسلمانان شد، بیت المقدس از اختیار مسلمانان خارج شد و تحت سلطه یهودیان شد.

مولوی خواجه احمدی یادآور شد: بر مسلمانان لازم است به کمک مسلمانانی که در منطقه بیت المقدس ساکن هستند و از طرف یهودیان لجوج و عنود مورد آزار و اذیت قرار می گیرند بشتابند.

مدرس حوزه علمیه الصدیق ابراز داشت: همه مسلمانان باید کنند به هر طریقی که می توانند با شرکت در راهپیمایی و روش های دیگر انزجار خود را از معاندین و یهودیان که بدترین دشمنان اسلام هستند اعلام نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست