استاد حوزه علميه الصديق بيرجند:
بیت المقدس پاره تن امت اسلام و نخستین قبله مسلمانان است
مولوی خلیل اله مرتضائی گفت: فلسطین به عنوان مهمترین شهر فلسطین و از نظر اسلام و مسلمانان اهمیت زیادی دارد، زیرا نخستین قبله مسلمانان و سومین مکان مقدس بعد از مسجدالحرام و مسجدالنبی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از خراسان، مولوی خلیل الله مرتضایی در گفتگو با خبرنگار ما قدس را پاره تن امت اسلام دانست و افزود: اهمیت ویژه این سرزمین در میان مسلمانان هم بخاطر قداست مسجدالاقصی و هم به لحاظ اماکن مقدسه ای که در این سرزمین وجود دارد است. لذا مسلمانان و امت اسلامی مسجدالاقصی را از آن خود می دانند و به آن ارزش خاصی قائل هستند تا جایی که در قرآن عظیم الشان در سفر معراج پیامبر(ص) از این مسجد یاد شده است.

ایشان اظهار داشت: از رسول گرامی اسلام روایات متعددی درباره فضائل مسجدالاقصی آمده است.

مولوی مرتضایی یادآور شد: متاسفانه سالیان سال صهیونیست غاصب و یهود ظالم بر این سرزمین مسلط شده اند و این سرزمین را از مسلمانان و مردم مظلوم فلسطین غصب نموده اند و مسلمانان را از نعمت مسجدالاقصی محروم نموده اند.

استاد حوزه علمیه الصدیق بیرجند ابراز داشت: صهیونیست ها تلاش های فراوانی انجام داده‌اند که مسلمانان این مسجد را فراموش نمایند، اما بحمدلله با نیروی مقاومت و تدابیر بزرگان خصوصا تدبیر امام راحل که جمعه آخر ماه رمضان را اختصاص به قدس دادند امیدواریم ملت های مسلمان هیچ وقت این سرزمین را از یاد نبرند و با آزادی کامل آن از دست یهود غاصب تلاش نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست