بیداری، مقاومت و ادامه مبارزه تنها راه پایان حیات نکبت بار رژیم صهیونیستی؛
رژیم جعلی اسرائیل پس از جنایات گسترده صهیونیست ها علیه دولت فلسطین در 24 اردییهشت سال 1327 برابر با 14 مه 1948 وجود منحوس خود را تحت عنوان استقلال بر امت اسلامی تحمیل کرد. این روز از روزهای مصیبت بار برای مسلمانان بوده و فردای آن روز(15 مه) به نام روز نکبت از آن یاد می شود.

از سال ۱۹۴۸ تاکنون که رژیم صهیونیستی سایه شوم خود را با حمایت انگلیسی ها  و آمریکایی ها  بر فلسطین اشغالی گسترده است ده ها هزار فلسطینی به خاک و خون کشیده شده و میلیون ها مسلمان فلسطینی از سرزمین آبا و اجدادی خود رانده شده و آواره گشته اند و این فاجعه انسانی از فجایع کم نظیر تاریخی است و امروزه با گذشت بیش از هفت دهه از اعلان موجودیت رژیم صهیونیستی اقدامات غیرانسانی صهیونیست ها  بیش از پیش مورد توجه افکار عمومی جهانیان قرار گرفته و ملت فلسطین نیز با برخورداری از حمایت همه جانبه ملت ایران و دیگر ملت های مسلمان با خودیابی، مقاومت و مبارزه با صهیونیست ها نشان داده است که نه تنها این فاجعه را تحمل نمی کند، بلکه به دنبال روزی است که روند حوادث را به نفع خود و علیه صهیونیست ها با فروپاشی رژیم منحوس صهیونیستی تغییر دهد.

موضع گیری سراسری فلسطینی ها و امت اسلامی علیه موجودیت رژیم صهیونیستی در شرایط کنونی که طرح صهیونیستی – آمریکایی به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم نامشروع اسرائیل و انتقال سفارت آمریکا از تل­آویو به این شهر مقدس و مطرح شدن طرح موسم به مقامله قرن برای حذف آرمان فلسطین که متأسفانه با حمایت و سکوت برخی از کشورهای عربی همراه شده است، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. روشن است که تحولات امروز فلسطین و شکل گیری جریان های مردمی- اسلامی فلسطینی به هویت­یابی فلسطینی ها برمی گردد که گفتمان انقلاب اسلامی نقش محوری در آن داشته است و فلسطین در مرحله ای سرنوشت ساز قرار دارد که إنشاءا… می تواند آینده فلسطین را به نفع ملت مظلوم فلسطین و امت اسلامی رقم زند. امروزه با هدایتگری ایران اسلامی و بیداری و هوشیاری ملت های مسلمان به ویژه ملت مسلمان فلسطین، دوست از دشمن شناخته شده و ملت فلسطین می­دانند که دولت­های وابسته عربی و جریان سازش فلسطینی نه تنها نمی­توانند دستاوردی برای احقاق حقوق آنها داشته باشند، بلکه این رژیم های وابسته، خود به عنوان یکی از موانع جدی پیشبرد آرمان فلسطین تبدیل شده­اند. واقعیت این است که حرکت­های مستمر مردمی و انتفاضه­های پی در پی که در سال های اخیر در چهره مقاومت معنادار تهاجمی و در کنار آن راهپیمایی­های مردمی تحت عنوان بازگشت شکل گرفته و ادامه یافته است ارکان موجودیت رژیم جعلی اسرائیل را به لرزه درآورده است. پایداری ملت فلسطین در جنگ­های متوالی در نوار غزه، ابهت پوشالی رژیم صهیونیستی را شکسته است و افق روشنی را پیش روی ملت فلسطین قرار داده است که نتیجه آن اضمحلال رژیم صهیونیستی و اخراج اشغالگران از سرزمین­های مادری فلسطینی­ها خواهد بود و حمایت­های آمریکا از آن رژیم جعلی نیز مانع این فروپاشی نخواهد شد.

با تحولات ۴ دهه گذشته متأثر از پیروزی انقلاب اسلامی و شکل­گیری جبهه مقاومت به ویژه مقاومت اسلامی در فلسطین، رژیم صهیونیستی در تنگنا و استیصال همه جانبه قرار گرفته است، از این رو سران آمریکا با طرح های خائنانه مختلف تلاش می­کنند صهیونیست ها را از این وضعیت نجات دهند، اما هیچکدام از این طرح ها نیز نمی­تواند اهداف نامشروع رژیم صهیونیستی و حامیان آن رژیم را محقق کند، چنانچه آخرین طرح آنها تحت عنوان «معامله قرن»  نیز در بدو تولد مرده است و بوی تعفن آن، مردار طراحانش را دچار مشکل کرده است.

واقعیت­های منطقه حاکی از آن است که با وجود تلاش همه جانبه آمریکایی ها و همراهی برخی از کشورهای غربی و عربی از طرح موسوم به «معامله قرن» که با هدف نجات رژیم صهیونیستی از سقوط حتمی و قریب الوقوع طراحی و تحمیل شده است، اما حرکت شتابان مقاومت منطقه علیه نظام سلطه و رژیم صهیونیستی بیش از گذشته ادامه یافته و طراحان، مجریان و حامیان چنین طرح هایی را با شکست مواجه کرده است و این واقعیتی است که عموم صاحبنظران عرصه فلسطین به آن اذعان و اقرار نموده­اند.

واقعیت این است که مسئله فلسطین محور پیونددهنده و همگرایی اقشار و جریان­های متعهد جوامع اسلامی و مسلمانان است و این موضوع در حافظه تاریخی و وجدان ملت­های مسلمان ماندگار است و با شکل­گیری مقاومت مردمی- اسلامی بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است. آرمان فلسطین و نگاه مسئولانه و متعهدانه نسبت به سرنوشت مردم فلسطین در افکار عمومی مسلمانان به عنوان مسئله اصلی قلمداد شده و موضع منفی آنان نسبت به طرح­های مختلف از جمله طرح آمریکایی- صهیونیستی «معامله قرن» کاملاً آشکار است و سازش با رژیم صهیونیستی تحت هر عنوان خیانت نابخشودنی قلمداد می­شود. از این رو گروه­های مردمی-  اسلامی در جوامع مختلف همواره با طرح­های خائنانه حامیان رژیم صهیونیستی مخالفت می­ورزند چنانچه نسبت به طرح موسوم به «معامله­ی قرن» هم عموم جریان­های مردمی اعلان کردند که ترامپ با رونمایی­ از این طرح گام دیگری برای حفظ منافع صهیونیست­ها برداشت.

در واقع عموم مسلمانان متعهد جهان هر طرحی بدون توجه به خواست عمومی ملت فلسطین را محکوم به شکست می‌دانند و معتقدند که فلسطین و آزادی قدس شریف از چنگال رژیم صهیونیستی از آرمان­ها و اهدف اصلی مسلمانان اعم از شیعه و سنی است، زیرا فلسطین سرزمینی مقدس و قدس شریف به عنوان قبله اول مسلمانان و میراث جهان اسلام است و مسلمانان باید برای کمک به ملت فلسطین و دستیابی آنها به حقوق مسلّم خود از آرمان فلسطین به صورت همه‌جانبه دفاع کنند، بر این اساس می توان گفت: مسلمانان در حمایت از ملت فلسطین مبارزه علیه صهیونیست ها را دنبال خواهند کرد و تلاش برای آزادی فلسطین ادامه خواهد یافت.

از دید مسلمانان و آزادگان جهان حل مسئله فلسطین و تحقق اهداف ملت فلسطین یک مطالبه مشروع و ضرورتی اجتناب ناپذیر به حساب می آید که همگان در این راستا مسئول و متعهد هستند، زیرا بازپس­گیری بیت المقدس بر اساس سنت های دینی واجب است.

حمایت های همه جانبه امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) از آرمان فلسطین به ویژه سیاست و راهبرد مردمی کردن مبارزه علیه رژیم صهیونیستی، شرایط و زمینه های لازم را برای تحقق اهداف امت اسلامی فراهم کرده است.

امروزه با کمال مسرت و خوشحالی می توان مشاهده کرد که در پرتو تدبیر الهی امام خمینی(ره) و هدایتگری های حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی)، وجدان های خفته بیدار شده و امت اسلامی و آزادی خواهان عالم به حمایت از آرمان فلسطین در مقابل صهیونیسم بین المللی برخاسته اند و دیگر ملت فلسطین تنها و منزوی نیستند، بلکه آنان با اعتماد به نفس، مقاومت و مبارزه علیه صهیونیست ها را تا تحقق اهداف نهایی خود ادامه می دهند.

ملت فلسطین با این احساس که بیش از یک و نیم میلیارد مسلمان و بسیاری از آزادی­خواهان عالم از آنان و قیامشان در برابر رژیم اشغالگر و جنایت­پیشه صهیونیستی، دفاع می­کنند، با نشاط و دلگرمی به دفاع از قدس شریف و آرمان­های مقدس خود ادامه می­دهند.

امروزه فلسطینیان با تجربه­آموزی از گذشته و مشاهده حس مسئولیت­پذیری امت اسلامی نسبت به سرنوشت فلسطین برآنند تا آزادسازی سرزمین­های اشغالی از چنگال صهیونیست­های خون­آشام، مقاومت و مبارزه خود را ادامه دهند. فلسطینی­ها می­دانند که امروزه رژیم صهیونیستی در وضعیت سختی در محیط منطقه­ای و در داخل مرزهای فلسطین اشغالی به سر می­برد و پیروزی­های محور مقاومت در منطقه و آمادگی­های جبهه مقاومت، صهیونیست­ها را در تنگنای مستأصل­کننده قرار داده است.

جریان­های مردمی- اسلامی و ملت فلسطین به این نکته محوری توجه دارند که آرمان فلسطین از اصلی ترین دغدغه‌های جهان اسلام محسوب می­شود و جمهوری اسلامی به عنوان محور جهان اسلام همواره مسئله فلسطین را به عنوان مسئله اصلی جهان اسلام و امت اسلامی قلمداد کرده است و گفتمان آزادسازی قدس را ترویج کرده و فراگیر نموده است.

امروزه تردیدی وجود ندارد که تدابیر و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله­العالی) به عنوان ادامه­دهنده راه امام(ره) که احیاکننده آرمان فلسطین در جهان بود، به دلیل برخورداری از حکمت و منطبق بودن بر واقعیت و جذابیت مورد استقبال ملت­ها قرار گرفته و مسلمانان در این عرصه همه حمایت­ها را از ملت فلسطین خواهند داشت، در این راستا ملت مسلمان ایران اسلامی به ویژه نخبگان و علمای اسلامی که جمهوری اسلامی را کانون الهام­بخش مسلمانان به ویژه ملت مسلمان فلسطین می­دانند در حمایت از آرمان فلسطین مصمم­تر از گذشته در عرصه­های مختلف نقش­آفرینی می‌کنند.

با فرارسیدن روز موسوم به یوم­النکبه که صهیونیست­ها موجودیت رژیم صهیونیستی را در ۷۲ سال قبل اعلام کردند و سال جاری این روز در آستانه روز قدس در افکار عمومی مطرح می­شود، اگرچه به دلیل گسترش ویروس منحوس کرونا، جمهوری اسلامی اعلام نموده است راهپیمایی مردمی روز قدس را برگزار نمی­کند، اما مقابله با رژیم منحوس نامشروع صهیونیستی هرگز دچار وقفه نخواهد شد و حرکت­های مردمی- اسلامی در حمایت از ملت فلسطین و در مقابله با رژیم صهیونیستی با قدرت و اقتدار بیشتری ادامه خواهد یافت. این مبارزه و مقابله با تکیه بر بیداری و هوشیاری ملت­ها به ویژه عزم جدی هدایتگران افکار عمومی امکان­پذیر است. در این زمینه یاداوری نکاتی رهگشا است:

  • ۱۵ مه ۱۹۴۸ که امسال مصادف با ۲۶ اردیبهشت ماه است به عنوان آغاز موجودیت رژیم منحوس و جعلی صهیونیستی یوم­النکبه نام­گذاری شده است.
  • یوم­النکبه، یاداور آلام ملت مسلمان و مظلوم فلسطین است.
  • در طول بیش از ۷ دهه از شکل­گیری رژیم منحوس صهیونیستی، انگلیسی­ها و آمریکایی­ها همواره حامی صهیونیست­ها برای گسترش و عمق بخشی به جنایات آن رژیم بوده­اند و امروزه نیز آنها با رونمایی از طرح موسوم به «معامله قرن» به دنبال رقم زدن دوران ننگین جدیدی در منطقه هستند.
  • فلسطینی­ها اگرچه بیش از ۷۰ سال روز نکبت را فراموش نکرده­اند و همواره تلاش کرده­اند زمینه را برای بازگشت آوارگان به سرزمین آبا و اجدادی خود فراهم کنند، اما امروزه با درک عمیق از جنایات رژیم صهیونیستی مصمم­تر از گذشته اهداف خود را دنبال می­کنند.
  • امروزه بحث بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمین مادری خود که درواقع پس از یوم­النکبه بروز و ظهور پیدا کرد، به مهمترین مسئله فلسطینی­ها تبدیل شده است و این مهم با فروپاشی رژیم صهیونیستی نمود واقعی خواهد یافت.
  • امت اسلامی دریافته است که خیانت های برخی از رژیم­های عربی به مسئله فلسطین یکی از دلایل ادامه حیات ننگین رژیم صهیونیستی است و اگر چنین خیانت­هایی نبود ملت فلسطین شاهد بیش از ۷۰ سال جانیت پس از یوم‌النکبه نبود و صهیونیست­ها خیلی زودتر پاسخ جنایت­هایشان را دریافت کرده بودند.

۷- اگر چه برخی از کشورهای عرب منطقه با برقراری روابط آشکار و پنهان، نقش مخربی در سرنوشت ملت فلسطین و مبارزه با اشغالگری صهیونیست ها داشته اند، اما عموم جوامع اسلامی و ملت های آزادی خواه جهان مواضع حمایتی نسبت به آرمان فلسطین و مردم مسلمان آن دارند.

۸- تجارب ۷۰ سال حیات ننگین رژیم صهیونیستی حاکی از آن است که صهیونیست ها زبانی جز زور و مقاومت نمی‌فهمند، لذا باید گفت تنها راه پایان نکبت و رفع شر صهیونیست ها، بیداری، مقاومت و ادامه مبارزه است.

۹- امروزه روز نکبت چهره جدیدی گرفته است و به نظر می رسد مسیر نکبت بار رژیم صهیونیستی در حال به پایان رسیدن است، زیرا هم رژیم صهیونیستی بیش از هر زمان متزلزل شده است و هم آمریکا به عنوان حامی اصلی آن  رژیم جعلی در شرایط بحرانی در منطقه قرار گرفته است.

۱۰- جهانیان مشاهده می کنند که امروزه زبان و منطق مقاومت، نکبت آفرینی صهیونیست ها را به خودشان برگردانده است و دیر نیست که مقاومت طومار ننگین آنها را به هم پیچد.

۱۱- سال جاری که روز نکبت در آستانه روز قدس مطرح می شود، گرچه به دلیل ویروس منحوس کرونا راهپیمایی مردمی روز قدس برگزار نمی شود، اما مقابله با رژیم منحوس و نامشروع صهیونیستی هرگز فروکش نخواهد کرد.

و…

در یک نگاه کلی باید گفت با گذشت بیش از ۷ دهه از شکل­گیری رژیم منحوس صهیونیستی که از آن به عنوان یوم‌النکبه یاد می­شود اگرچه آن رژیم جعلی جنایات زیادی را علیه ملت فلسطین مرتکب شده است، اما روند تحولات منطقه نشان می­دهد که رژیم نامشروع اسرائیل هر روز به اضمحلال محتوم خود نزدیک­تر می­شود. در شرایطی که به دلیل جولان ویروس منحوس کرونا جمهوری اسلامی اعلان کرده است که راهپیمایی مردمی روز قدس برگزار نمی‌شود و در حالی­که روز اعلان موجودیت  رژیم صهیونیستی در آستانه فرارسیدن روز قدس مورد توجه فلسطینیان است، واقعیت­های منطقه حاکی از آن است فلسطین در مرحله­ای سرنوشت­ساز قرار دارد که انشاءالله می­تواند آینده فلسطین را به نفع ملت فلسطین و امت اسلامی رقم زند.

واقعیت این است که حرکت­های مستمر مردمی و انتفاضه­های پی در پی که در چهره مقاومت معنادار تهاجمی ادامه یافته است، ارکان موجودیت رژیم حعلی اسرائیل را متزلزل کرده است و افق روشنی را پیش روی ملت فلسطین قرار داده است.

در این راستا طرح­های مختلف آمریکایی- صهیونیستی چون: طرح موسوم به «معامله قرن» هم نمی­تواند مانع از تحقق اهداف ملت فلسطین شود و بیداری، مقاومت و مبارزه به عنوان تنها راه پایان دادن به حیات ننگین و نکبت­بار رژیم جعلی صهیونیستی مطرح است، تبیین و ترویج این سیاست و راهبرد راهگشا بر عهده همگان به ویژه هدایتگران افکار عمومی است.

 

دکتر عباسعلی فرزندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست