شناسه خبر: 3350

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=3350

در زاهدان برگزار گردید؛
بیست و هشتمین همایش طلایه داران وحدت
بیست و هشتمین همایش طلایه‌داران وحدت با حضور گسترده علما و روحانیون شهرستان زاهدان در سالن ولی امر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان برگزار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سیستان و بلوچستان؛ بیست و هشتمین همایش طلایه‌داران وحدت با حضور گسترده علماء و روحانیون شهرستان زاهدان در سالن همایشات ولی امر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان برگزار گردید.
در ابتدای این همایش حجت الاسلام و المسلمین راهداری ضمن خیرمقدم گویی به حضار و تبریک اعیاد شعبانیه خصوصاً ولادت با سعادت منجی عالم بشریت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف، نعمت امنیت را نعمتی مهم توصیف نمود و گفت: یکی از برکات وجودی حکومت جهانی حضرت مهدی موعود فراگیر شدن امنیت جهانی است.
وی در ادامه افزود: مصداق روشن و عمیق امام و امت در زمان ظهور امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف تجلی و بروز می نماید.
امام جمعه موقت شهرستان زاهدان با اشاره به وظیفه مند بودن روحانیون در جهت تبیین اهداف انقلاب اسلامی در خصوص بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که از ناحیه مقام معظم رهبری صادر گردیده است ابراز داشت: از فرصت شعبان و رمضان برای تفسیر بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی استفاده نماییم.
حجت الاسلام و المسلمین بزمانی مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و ولادت با سعادت حضرت بقیه الله الاعظم ارواحنا له الفداه ابراز داشت: امیدواریم با فضل و عنایت خداوند متعال همه ی ما در طول زندگیمان خدمتگزار اسلام و مسلمین خصوصاً امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف باشیم.
وی در ادامه افزود: سازمان تبلیغات اسلامی برنامه های متعددی در جهت توجیه و تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی دارد.
وی افزود: یکی از وظایف مهم روحانیون در عرصه تبلیغ خصوصاً در ماه رمضان الکریم ترویج فرهنگ کار و تلاش، اقتصاد مقاومتی، اقتصاد خانواده و مدیریت مصرف می باشد.
وی توجه به مناسبتهای ملی، مذهبی و بیان احکام دینی در ماه مبارک رمضان را یکی از مهمترین مطالبات سازمان تبلیغات اسلامی از جامعه روحانیون دانست و گفت: ترویج حضور جوانان و تشویق ایشان برای تحصیل در حوزه های علمیه نیز یکی از موارد مهم می باشد که توقع می رود در سطح مساجد مطرح و تبلیغ گردد.
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به عنایت ویژه نماینده مقام معظم رهبری در استان به مباحث قرآنی ابراز داشت: توقع می رود روحانیون و ائمه جماعات در خصوص مباحث قرآنی در ماه رمضان الکریم اهتمام ویژه ای داشته باشند.
وی خطاب به روحانیون حاضر در جلسه افزود: در حوزه مسائل خانواده، آسیب های اجتماعی، سبک زندگی اسلامی و تهاجمات دشمن نیز به مردم آگاهی های لازم را بدهید.
وی افزود: توقع می‌رود جامعه روحانیت در فرآیند تبلیغ، کمک رسانی به سیل زدگان و تامین مایحتاج اولیه حادثه‌دیدگان را بیان نمایند.
حجت الاسلام و المسلمین مومنی مدیرکل اداره اوقاف سیستان و بلوچستان نیز با تبریک اعیاد شعبانیه به جمع حاضر خصوصاً نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان ابراز داشت: مسئله وقف مسئله ایست که در شریعت های گذشته نیز بوده است و اسلام آن را امضا،تایید و تاکید نموده است.
وی افزود: بزرگترین مراکز علمی و هنری جهان که از جامعه مسیحیت و یهودیت می باشند به پشتوانه موقوفات مدیریت می گردند.
وی خاطر نشان کرد: وقف در همه عرصه‌ها اعم از فرهنگی اجتماعی و اقتصادی تاثیرگزار است و به عنوان بهترین پشتوانه مالی حوزه های علمیه مساجد و کارهای فرهنگی و بودن در طریقت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف به حساب می آید.
وی اظهار داشت: سازمان اوقاف وظیفه دارد تا امانت داری از موقوفات نماید به همین منظور تقاضامندیم تا ما را در عرصه فرهنگ سازی وقف یاری نمایید.

حجت الاسلام و المسلمین سید خلیل حسینی امام جماعت مسجد امام جعفر علیه السلام شهرستان زاهدان نیز ضمن تبریک اعیاد شعبان المعظم و خیر مقدم به جمع حاضر خصوصاً آیت الله مصطفی محامی نماینده جدید ولی فقیه در سیستان و بلوچستان ابراز داشت: امیدواریم وجود و حضور آیت الله محامی در استان مایه خیرات و برکات باشد.

وی در ادامه با اشاره به اعتقاد جامعه جهانی به مصلح آخرالزمان عنوان داشت: اعتقاد به مهدی به عنوان انسان کامل و نجات بخش جامعه جهانی از اعتقادات مشترک بین همه ادیان ابراهیمی می باشد.

وی افزود: همه کتب آسمانی نیز بر این مدعا مهر تایید و تأکید زدند اما اسلام عزیز این مطلب را با شدت و قوت بیشتری بیان نموده است.

وی با اشاره به عقیده شیعه و سنی در خصوص ظهور مهدی از امت اسلام خاطر نشان کرد:  تقریباً همه علمای تشیع و تسنن در خصوص مهدویت اظهار نظر نمودند تا آنجا که برخی از علماء اهل سنت منکر مهدی را کافر می داند و تواتر معنوی در خصوص موضوع مهدویت را ادعا نموده اند.

آیت الله محامی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان نیز ضمن خیر مقدم و خوش آمد گویی به جمع حاضر و عرض تبریک به مناسبت اعیاد شعبانیه خصوصاً ولادت با سعادت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف اظهار داشت: ائمه اطهار علیهم السلام سردمداران وحدت و انسجام اسلامی بودند و روحانیون نیز باید در این راستا با تمسک به راه ایشان عمل نمایند.
وی افزود: روحانیت مشعل داران هدایت و راه سعادت می باشند رسالت انبیا اولیاء الهی را به دوش می کشند.
وی خاطر نشان کرد: برای اینکه بتوانیم رسالت طلبگی مان را درست انجام دهیم و در برابرخئاوند متعال و اولیاالله خصوصاً امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف عملکردی مطلوب داشته باشیم می بایست اصولی را رعایت نماییم و از جمله مهمترین آنها رشد علمی، اخلاقی، عملی و به روز بودن می باشد.
امام جمعه زاهدان تقویت حوزه های علمیه و مدارس علوم دینی و ترویج فرهنگ طلبگی را یکی دیگر از مهمات برای یک روحانی دانست و ابراز داشت: باید برای ارتقاءجامعه دینی و تبلیغ و ترویج فرهنگ اسلامی کادرسازی کنیم و تعاملی دلسوزانه با آحاد مردم داشته باشیم و از تلاش برای رفع حوائج و مشکلات غافل نشویم.
وی خطاب به مبلغین حاضر در جلسه بیان داشت: استفاده از ظرفیت مساجد یکی از نکات بسیار مهم است که باید لحاظ گردد مضاف بر اینکه ترویج فرهنگ مهدویت و انتظار در تربیت مسجدی یکی از اولویت های اصلی مبلغین می باشد.
وی خاطر نشان کرد: ارائه الگوی عملی برای مردم و متخلق بودن با آداب اسلامی از ویژگی های روحانیت اصیل می باشد.
آیت الله محامی حضور فعالانه علما و روحانیت را در عرصه های متنوع از جمله مباحث فرهنگی و اجتماعی بسیار مهم توصیف نمود و ابراز داشت: در عرصه تبلیغ توجه ویژه به جوانان نمایید و با واگذاری کارها به ایشان حس مسئولیت را در آنها تقویت کنید.
وی با اشاره به لزوم تبیین معارف دینی برای همه اقوام و مذاهب اسلامی خطاب به حاضرین بیان داشت: در برقراری رابطه عاطفی با آحاد مردم تلاش ویژه ای نماید مضاف بر اینکه در دستور کار تبلیغی خود فعالیت های قرآنی را به صورت ویژه بگنجانید.
وی افزود: تعامل اخلاقی و مثبت علماء با یکدیگر و نصیحت خیرخواهانه به مسئولین همراه با تذکرات اصولی به ایشان یکی دیگر از فاکتورهای روحانی موفق است.
آیت‌الله محامی در ادامه با اشاره به کار ویژه نهاد نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان ابراز داشت: این نهاد درصدد آن است که اهداف رهبری معظم انقلاب و نظام را در استان سیستان و بلوچستان اجرا نماید.
وی افزود: در مکاتباتی که با رهبری معظم انقلاب داشته ام مطالبی را به حضورشان عرضه داشتم که در دیدارهای حضوری نیز مورد تاکید و توجه ایشان قرار گرفت که از جمله مهمترین آنها رفع فقر علمی و اقتصادی در استان می باشد.
وی با اشاره به بیانات رهبری در خصوص عدم تاثیر قومیت و مذهب در رشد و ارتقاء فرهنگی و اقتصادی علمی افراد جامعه ابراز داشت: در نگاه رهبری فعالیت زیرنظام تنها فاکتور موثر در فعالیت افراد در جمهوری اسلامی ایران می باشد.
وی افزود: ما در نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت تلاش می نماییم تا منویات معظم له را محقق نماییم به همین منظور در راستای کادر سازی برای نظام از ظرفیت شیعه و سنی به کارگیری می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست