بیست و پنجمین شماره فصلنامه علمی تخصصی حبل‌المتین منتشر شد
بیست و پنجمین شماره فصلنامه علمی تخصصی حبل‌المتین به صاحب‌امتیازی دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت منتشر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت ، دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت با هدف توسعه و تعمیق مطالعات تطبیقی و مقارنه ای، تقویت فرهنگ تقریب و وحدت بین مذاهب اسلامی و ارتقاء سطح علمی طلاب و روحانیون اهل سنت، اقدام به انتشار فصلنامه علمی- تخصصی حبل المتین کرده است.

این فصلنامه بنا دارد با استفاده از ظرفیت‌های علمی عالمان و پژوهشگران مذاهب اسلامی، بستری مناسب برای تعامل افکار و اندیشه های راهبردی و کاربردی در حوزه علوم و معارف اسلامی را فراهم نماید.

فصلنامه حبل المتین نخستین نشریه تخصصی در حوزه اهل سنت است که در کشور منتشر می‌شود و امیدوار است با استقبال صاحب نظران اهل قلم به ویژه پژوهشگران اهل سنت مواجه گشته و گامی مؤثر در تولید و توسعه علوم اسلامی با رویکرد تقریبی بردارد.

بیست و پنجمین شماره فصلنامه علمی تخصصی حبل‌المتین ویژه زمستان  ۱۳۹۷ به صاحب‌امتیازی دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و مدیرمسؤولی کاظم لطفیان در ۱۳۴ صفحه چاپ و روانه بازار شده است.

این شماره با موضوع تمدن نوین اسلامی به قلم اهل سنت ایران به نگارش در آمده است و حاوی مقالات ذیل است .

عوامل اعتلا و انحطاط تمدن نوین اسلامی از محمود ویسی  عضو هیأت علمی دانشگاه مذاهب اسلامی تهران

–  وحدت اسلامی در سیرۀ نبوی(ص) و تمدن اسلامی از مولوی احمد صارمی ،   مدرس حوزه علمیه احمدیه تربت جام

نقش فقیهان ایرانی در تبیین و گسترش فقه شافعی؛ مطالعۀ موردی ابواسحاق شیرازی از ایوب شافعی پور، کارشناس ارشد فقه مقارن و حقوق جزای اسلامی از دانشگاه مذاهب اسلامی

نقش مذاهب در تبیین، تعمیق و گسترش عناصر تمدن ساز اسلامی از رحمت لله ضیائی ارزگانی  پژوهشگر

نقش فقه و قواعد فقهی در تقریب و همگرایی مسلمین ازمحمد محسن حیدری ، سطح ۴ حوزه (رشته فقه و اصول)

پایگاه اطلاع رسانی فصلنامه به نشانی: hablolmatin.dmsonnat.ir در دسترس کاربران قرار دارد.

 

فهرست