شناسه خبر: 5892

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=5892

امام جمعه شهر مریوان:
بیش از هر زمانی نیازمند تلاش برای حفظ نظام هستیم
امام جمعه شهر مریوان با اشاره به اینکه امروز بیش از هر زمانی نیاز به تلاش برای حفظ کشور و مقابله با توطئه‌های دشمنان هستیم، گفت: ملت ایران برای تشکیل انقلاب و حفظ آن تا به امروز هزینه‌های زیادی پرداخت کرده‌اند امروز نباید میدان را خالی کنیم.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا مصطفی شیرزادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع مریوان اظهار کرد: ماه مبارک رمضان ماه خیر و احسان، ماه عفو و غفران پروردگار  است.

ماموستا شیرزادی در ادامه با اشاره سالروز آزادی خرمشهر این روز را به ملت ایران به ویژه خانواده های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران تبرک گفت و خاطرنشان کرد: این روز یادآور رشادت‌های مردم ایران در مقابل متجاوزان‌گرانی بود که به خیال خام خود می‌خواستند یک هفته‌ای کشور ایران را تصاحب کنند.

وی اضافه کرد: برای مقابله با دشمنان و حفظ نظام در آن دوران ملت ایران رشادت‌ها و از خودگذشتگی‌های زیادی کردند که باید قدر این رشادت‌ها را بدانیم و برای حفظ نظام از هیچ تلاشی غافل نشویم.

امام جمعه شهر مریوان تصریح کرد: نباید اجازه دهیم این زحمات به هدر رود این رسالت تک‌تک ماست که در راه حفظ و حراست این نظام و توسعه کشور تلاش داشته باشیم.

ماموستا شیرزادی با اشاره به اینکه امروز بیش از هر زمانی نیاز به تلاش برای حفظ کشور و مقابله با توطئه‌های دشمنان هستیم، گفت: ملت ایران برای تشکیل انقلاب و حفظ آن تا به امروز هزینه‌های زیادی پرداخت کرده‌اند امروز نباید میدان را خالی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: ما در جنگ مقابل نیروی مسلح ابر قدرت‌ها با دست خالی ایستادیم امروز نباید میدان را خالی کنیم و اجازه دهیم خون شهیدان پاکمال شود.

امام جمعه شهر مریوان افزود: در این برهه حساس زمانی باید به فکر خدمت و کار کردن باشیم تا به قشر فقیر و نیازمند فشار وارد نشود. وی با بیان اینکه فصل کاری شروع شده و مسوولان به ویژه شورای شهر مریوان باید به صورت جدی در حوزه عمران شهری تلاش کنند، گفت: نباید شورای اسلامی به محل جولانگاه قدرت تبدیل شود.

ماموستا شیرزادی خاطرنشان کرد: مردم به اعضای شورا رأی نداده‌اند که تمام وقتشان را صرف انتخاب شهردار، رئیس، آبدارچی یا معاون شهرداری کنند.

وی در ادامه به برکات  شب قدر هم گریزی زد و افزود: در روزها و شب‌های با برکتی قرار داریم و باید از این ظرفیت به نحو احسن استفاده کنیم.

امام جمعه شهر مریوان به معنی لغوی شب قدر هم گریزی زد و گفت: شب قدر یعنی شبی مبارک و با حرمت که تقدیرات کون در آن شب تعیین می‌شود.

به گفته ماموستا شیرزادی، نخستین خصیصه شب قدر این است که قرآن در شب قدر نازل شده، قرآنی که مایه هدایت بشر و سعادت هر دو دنیای انسان‌ها است.

وی با تاکید براینکه هرکس در خدمت قرآن باشد، در دین و دنیا سعادتمند و هدایت شده است، گفت: تلاوت قرآن و عبادت در شب‌های قدر معادل هزار ماه یعنی هشتاد و سه سال و چهار ماه  اجر و ثواب دارد.

امام جمعه شهر مریوان خاطرنشان کرد: از ام المونین حضرت عایشه نقل است که:« رسول الله(ص) در ده شب آخر ماه رمضان آنچنان برای عبادت اجتهاد و کوشش می نمودند که هر کس درک می‌نمود این عبادت با عبادت وقت‌های دیگر متفاوت و بیشتر است».

وی گفت: به نقل از ابوهریره(رض) روایت شده که رسول الله(ص) فرموده‌اند:« کسی که با ایمانی قوی شب قدر بیدار بماند و مشغول عبادت و شکر خداوند را بجای آورد خداوند گناهان گذشته او را عفو می‌نماید».

امام جمعه مریوان خاطرنشان کرد: شب قدر در دهه سوم ماه رمضان قرار گرفته و زمان خیرات و احسان است.

ماموستا شیرزادی در پایان با دعوت از همه مسلمانان به پرداخت زکات، گفت: پرداخت زکات در جامعه اسلامی موجب ریشه ‌کن شدن فقر و رفع مشکلات اقتصادی می‌شود و زمینه را برای تحقق برابری فراهم می‌سازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست