همزمان با پانزدهم خرداد صورت پذیرفت؛
دیدار بزرگان قبایل و طوایف شیعه و سنی با نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان
به مناسبت پانزدهم خرداد و همزمان با عید سعید فطر، بیعت مجدد سران قبائل و طوائف، علماء و روحانیون، دانشگاهیان و سائر اقشار جامعه با نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان صورت پذیرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سیستان و بلوچستان؛ دید و بازدید بزرگان و ریش سفیدان در عید سعید فطر از جمله سنت‌های حسنه و پسندیده مردم سیستان و بلوچستان می باشد ،همه ساله به مناسبت اعیاد اسلامی از جمله عید فطر و عید قربان بزرگان و ریش سفیدان و معتمدان قبایل و طوایف شیعه و سنی با نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان دیدار می‌کنند.
حجت الاسلام و المسلمین محامی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در این دیدار ضمن خوش آمد گویی و تبریک عید سعید فطر به جمع حاضر و تسلیت به مناسبت سالروز رحلت امام خمینی رحمت الله علیه و قیام خونین ۱۵ خرداد خطاب به جمع حاضر ابراز داشت: عید فطر عید شرافت و کرامت نبی مکرم اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) در نزد خداوند می باشد.
حجت الاسلام و المسلمین محامی در این نشست صمیمی اظهار داشتند: در دیدار اخیر صورت گرفته با رهبر معظم انقلاب ایشان ارادت و عنایت ویژه خود به مردم سیستان و بلوچستان را اعلام و سلام گرم خود را به مردم این استان عرضه داشتند.
امام جمعه زاهدان افزود: ظرفیت‌های بسیاری در سیستان وبلوچستان وجود دارد که باید بدان توجه و از آنها بهره مند شویم.
نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: همکاری و همیاری بیشتر مردم و مسئولان در کنار سرمایه گذاری درست و مناسب در این استان موجب پیشرفت بیش از پیش منطقه خواهد شد.
حجت الاسلام و المسلمین محامی اظهار داشت: ماه مبارک رمضان فرصتی ارزشمند برای بهره برداری افراد بود تا بتوانند توشه‌ای برای خود بدست آورند.
امام جمعه زاهدان تصریح کرد: امیدواریم خداوند توفیقی عنایت کند تا روحانیت و معنویتی که در این ماه داشته‌ایم را بتوانیم تا سال آینده محفوظ داریم.
وی بیان کرد: روز عید سعید فطر روزی بسیار ارزشمند و از جمله روزهای مبارک در آمرزش گناهان است.
حجت الاسلام و المسلمین محامی ماه مبارک رمضان را به مثل ایام حج پاک کننده مومن توصیف نمود و ابراز داشت: باید پاکی به وجود آمده در رمضان الکریم را تا سال آینده حفظ نماییم.
عید سعید فطر فرصتی شد تا بار دیگر سران، ریش سفیدان و بزرگان طوایف اهل سنت به همراه شماری از اعضای طوایف مربوطه با حجت الاسلام و المسلمین محامی دیدار و از نزدیک مشکلات مناطق خودشان را مطرح کنند.
در این دیدار صمیمی که به مدت چهار ساعت به طول انجامید ریش سفیدان و بزرگان طوایف گرگیچ ، کهرازهی ، رحمت زهی ، نایب زهی ، شهنوازی ،چاری زهی ، نارویی، براهویی ، شهنوازی ، ریگی ، نوتی زهی ، کرم زهی ، بریچی ، شه بخش ، کبدانی ، سرحدی ، کرد ، گمشادزهی ، کوهی زهی ،سارانی ، شهلی بر ، محمدانی ، هاشم زهی ، خار کوزهی ، رودینی ضمن بیعت مجدد با نماینده رهبر معظم انقلاب در استان بر وحدت بین مسلمانان و مرزداری از میهن خود تا پای جان تاکید کردند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست