نماینده اهل سنت سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان عنوان کرد:
بینش سیاسی و معنوی امام راحل عامل پیروزی انقلاب/اندیشه های بنیانگذار کبیر انقلاب باید در جامعه گسترش یابد
مولوی سلامی گفت: اگر بینش سیاسی و قدرت معنوی و الهی حضرت امام نبود انقلاب مردم به پیروزی نمی رسید، معنویت، نگاه تیزبین و درایت سیاسی ایشان سبب تحقق اهداف و به ثمر نشستن مجاهدت 15 ساله برای پیروزی انقلاب شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سیستان و بلوچستان، مولوی نذیر احمد سلامی نماینده اهل سنت سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان در گفت و گو با زاهد نیوز، بیان کرد: امام خمینی(ره) دارای شخصیت دینی و سیاسی بزرگ بودند که همواره در برابر جریانات انحرافی زمان خود مبارزه کردند تا جلوی به انحراف کشاندن اسلام را بگیرند و مردم را به سوی دین هدایت کنند.

وی افزود: افرادی در این مسیر موفق می شوند که دارای آگاهی، بینش سیاسی و دینی و معنوی وروحانیت کامل باشند، امام خمینی (ره) یکی از افرادی بود که با توجه به درایت سیاسی، عظمت روحی و معنوی ایشان توانست انقلاب اسلامی را به پیروزی برساند.

وی خاطرنشان کرد: اگر بینش سیاسی و قدرت معنوی و الهی حضرت امام نبود انقلاب مردم به پیروزی نمی رسید، معنویت، نگاه تیزبین و درایت سیاسی ایشان سبب تحقق اهداف و به ثمر نشستن مجاهدت ۱۵ ساله برای پیروزی انقلاب شد.

مولوی سلامی تاکید کرد: اشاعه اندیشه حضرت امام خمینی(ره) در جامعه و در میان نسل جدید وظیفه همه روحانیون و دانشمندان پیرو خط ایشان است و باید تفکرات بنیانگذار انقلاب در محافل و تریبون ها ، خطبه های نماز و رسانه های جمعی بیان و به نسل جدید منتقل شود.

وی ادامه داد: اندیشه های حضرت امام خمینی (ره) باید به گفتمان مردم مبدل و به نسل های بعدی منتقل شود، اندیشه و راه انسان های بزرگ پس ارتحال نیز از بین نخواهد رفت و تفکرات ایشان باید همواره در جامعه تداوم یابد.

وی افزود: قیام ۱۵ خرداد مبدا نهضتی بود که توسط حضرت امام خمینی(ره) رهبری می شد، این نهضت دینی و مردمی بود که پایه های اعتقادی آن سبب تداوم و پیروزی آن شد، اعتقاد راسخ امام راحل به این راه و هدف و شجاعت و تقوای ایشان سبب ماندگاری و پیروزی این قیام شد و اگرچه دشمنان همه امکانات خود را برای نابودی راه و هدف امام به کار بردند اما اندیشه و آرمان های امام ماندگار و جهانی شد.

انتهای پیام/

فهرست