امام جمعه مسجد قبای شهرک بهاران سنندج:
بی‌توجهی به دستورات دین موجب حرکت جامعه به سمت تباهی می‌شود
امام جمعه مسجد قبای شهرک بهاران سنندج گفت: بی‌توجهی به دستورات دینی موجب حرکت جامعه به سمت تباهی می‌شود از این رو همه ما باید در راستای ترویج و نهادینه کردن هرچه بیشتر ارزش‌های دینی تلاش کنیم.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا خلیل آدابی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع این شهر اظهار کرد: امیدواریم مردم نوع‌دوست استان کردستان در جشن گلریزان امسال نیز همچون سال‌های گذشته به صورت پرشور شرکت و زمینه آزادسازی تعدادی از زندانیان غیرعمد را فراهم سازند.

امام جمعه مسجد قبای شهرک بهاران سنندج با تاکید براینکه کار خیر در این ماه مبارک بی‌پاداش نخواهد بود، اظهار کرد: تمام جوارح انسان باید در این ماه باید روزه باشد روزه‌داری به نخوردن و نیاشامیدن خلاصه نمی‌شود.

ماموستا آدابی تصریح کرد: صبوری در برابر برخورد دیگران از موضوعاتی است که انسان روزه‌دار باید به آن توجه داشته باشد.

امام جمعه مسجد قبای شهرک بهاران سنندج افزود: خداوند در سوره حجرات می‌فرماید شما دور همدیگر جمع می‌شوید از حرف‌های ظن و گمان دوری و از غیبت کردن همدیگر پرهیز کنید زیرا غیبت کردن مانند این است که گوشت برادر مرده خود را بخورید.

ماموستا آدابی تصریح کرد: حفظ ابروی دیگران از دستورات قرآن است، مسلمانان باید در هر شرایطی آبروی برادر خود را نبرد.

وی با تاکید براینکه خداوند توبه کنندگان را دوست دارد و توبه آنها را قبول می‌کند، اظهار داشت: خداوند برای توبه‌کنندگان بالاترین ثواب‌ها را در نظر می‌گیرد.

امام جمعه مسجد قبای شهرک بهاران سنندج عنوان کرد: پیامبر مکرم اسلام فرمود ای مسلمانان گنج بزرگی را به شما وعده می‌دهم این گنج تکرار «لا حول ولا قوه الا بالله العلی العظیم سبحان الله ربک القدوس» است.

ماموستا آدابی افزود: حق تعالی در آیات متعدد قرآن می‌فرماید ای کسانی که شکر نعمت را بجا می‌آورید به هر میزان شاکر نعمت‌ها باشید چند برابر تن را به شما عطا می‌کنم.

وی اذعان کرد: خداوند تبارک و تعالی خطاب به پیامبر مکر اسلام می‌فرماید به امتت بگو در همه جا و مکان چه نشسته  چه بیداری در حال عادی رفتن ذکر نعمتهای من را بگویند تا مشمول رحمت من قرار گیرند.

امام جمعه مسجد قبای شهرک بهاران سنندج با بیان اینکه متاسفانه امروز افرادی را داریم که حتی نحوه نماز خواند را بلد نیستند، گفت: یکی از مولفه‌های ماندگاری جوامع اسلامی توجه به دستورات دین مانند ادای نماز و پرداخت زکات است.

به گفته ماموستا آدابی، بی توجهی به دستورات دینی موجب حرکت جامعه به سمت تباهی می‌شود از این رو همه ما باید در راستای ترویج و نهادینه کردن هرچه بیشتر ارزش‌های دینی تلاش کنیم.

وی عنوان کرد: سلامت نان، رزق حلال‌ موجب رفتن انسان به بهشت و دور ماندن از آتش جهنم می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست