امام جمعه سنندج
بی‌حجابی از نشانه‌های جاهلیت است/ شناسایی ۱۷ جاسوس آمریکایی نشانه اشرافیت اطلاعاتی سربازان گمنام است
امام جمعه سنندج بی‌حجابی را نشانه جاهلیت دانست و گفت: متاسفانه امروز در بحث پوشش به دستورات خداوند عمل نمی‌کنیم و از دشمنان الگوگیری می‌کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از  کردستان، ماموستا عبدالرحمن خدایی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج که در مسجد جامع این شهر اقامه شد، با تبریک هفته ملی مهارت و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به فعالین این عرصه اظهار کرد: امیدوارم با توسعه مراکز مهارت‌آموزی و ارائه آموزش‌های متناسب با بازار کار زمینه‌های لازم برای اشتغال‌زایی جوانان فراهم شود.

امام جمعه سنندج حماسه‌، ایثار و فداکاری رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس را یادآوری کرد و گفت:  جوانان ایرانی با شهامت و شجاعت در آن زمان در خط مقدم مقابله با دشمنان قرار گرفتند و حتی اجازه ندادند یک وجب از خاک کشور به دست دشمنان بیفتد.

وی در ادامه به ضرورت توجه به ادای نماز از منظر قرآن پرداخت و عنوان کرد: خواندن نماز، پرداخت زکات و حضور در مساجد و نماز جمعه در آیات متعدد قرآن مورد تاکید قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: ما مسلمانان باید با عمل به دستورات قرآن زمینه سعادت خود را در دنیا و آخرت فراهم سازیم.

وی در ادامه با بیان اینکه روحیه شجاعت و غیرت در بین مسلمانان ایران بزرگترین عامل پیروزی این ملت در برابر هجمه‌های دشمنان شده است، اذعان داشت: شجاعت و شهامت ملت ایران در کنار اتحاد و همبستگی ملت ایران موجب ترس در دل دشمنان شده است.

وی گفت: اینکه سربازان گمنام با اشراف کامل اطلاعاتی توانسته‌اند ۱۷ نفر جاسوس آمریکایی را شناسایی کنند برای ملت ایران جای افتخار و سربلندی دارد.

ماموستا خدایی افزود: ملت ایران به ویژه مردم استان‌های مرزی در طول عمر با برکت انقلاب همواره پشتیبان انقلاب بوده و در عرصه‌های سرنوشت‌ساز مقابله با دشمنان با گذشت از جان و مال خود به دشمنان اجازه هیچگونه دست‌درازی به خاک کشور را نداده‌اند.

امام جمعه سنندج یادآوری کرد: اقتدار امروز ایران از برکت ایثارگری ملت ایران در طول هشت سال جنگ تحمیلی و سایر عرصه‌های سرنوشت‌سازی است که مردم با حضور خود دشمنان را سرجایشان گذاشته‌اند لذا حراست از این انقلاب بزرگترین وظیفه ما در قبال ایثار و از خودگذشتگی شهدا و ایثارگران است.

وی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه هم گریزی زد و گفت:‌ رعایت حجاب در هر شرایطی امری ضروری است و ما به عنوان مسلمان باید به این امر مهم مقید باشیم.

به گفته وی، لباس هدیه خداوند است چرا که لباس عیب انسان را می‌پوشاند و مانند زینتی برای انسان است.

وی بی‌حجابی را نشانه جاهلیت دانست و گفت: متاسفانه امروز در بحث پوشش به دستورات خداوند عمل نمی‌کنیم و از دشمنان الگوگیری می‌کنیم.

وی اضافه کرد:متاسفانه امروزه در جامعه ما افراد زیادی با الگوگیری از کشورهای غربی نسبت به رعایت حجاب بی‌تفاوت شده‌اند.

وی تصریح کرد: خداوند تبارک و تعالی عبادت تمام مسلمانان به ویژه کسانی که در نماز جمعه شرکت می‌کنند را قبول و برای بیماران شفای عاجل عنایت فرماید.

ماموستا خدایی گفت: پیامبر خدا در حدیث قدسی نقل می‌فرماید« خانه من در زمین مساجد است و کسی که در نماز جمعه حاضر می‌شود برای زیارت خدا حضور پیدا کرده است.

وی افزود: اگر با دل برای نماز برویم هر قدمش گناهی را از انسان بر می‌دارد و چه چیزی از این بزرگتر و بهتر است.

وی عنوان کرد: زمان اعزام مسلمانان به حج ابراهیمی فرا رسیده و به زودی مسلمانان از سراسر جهان برای بجا آوردن این واجب دینی در سرزمین وحی حضور پیدا می‌کنند که این عظمت دین اسلام را بیشتر نمایان می‌سازد.

ماموستا خدایی تصریح کرد: فرد مسلمان باید در برخورد با دیگران کمال احترام را رعایت کند و اجراز امر به معروف و نهی از منکر، عیادت از بیماران و بجای آوردن صله رحم توجه کند.

وی با بیان اینکه شرکت در مراسم غم و شادی هم از آداب مسلمانان است، گفت: صبر در برابر مشکلات و راضی بودن به مقدرات الهی از خصوصیات و ویژگی‌های انسان مسلمان است.

وی در پایان گفت: عامل بودن به تعهدات، راستگویی، توجه به حجاب و عفاف و صادق بودن در وعده از دیگر آداب مسلمانان است.

 

فهرست