شناسه خبر: 68226

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=68226

تأکید خطبای نماز عید قربان سوریه بر تقویت تسامح و برادری
خطبای نماز عید قربان در برخی مساجد سوریه بر ضرورت تقویت تسامح و ارزش‌های جانفشانی در راه عزت وطن تأکید کردند و پایبندی مردم این کشور به توصیه‌های بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا را خواستار شدند.

به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت  نماز عید سعید قربان امسال در دمشق و حومه آن برگزار نشد، اما در سایر استان‌های سوریه، نماز عید طبق معمول و با رعایت کامل و دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی و رعایت ضوابط فاصله‌گذاری فیزیکی بین نمازگزاران و صفوف آنها جهت مقابله با گسترش ویروس کرونا، که شامل توزیع ماسک و استفاده از محلول‌های ضدعفونی برای استریل کردن دست‌های نماز گزاران قبل از ورود آنان به مساجد بود، برگزار شد.

وعاظ و خطبای سوری در خطبه‌های نماز عید قربان تأکید کردند که عید قربان دارای آداب و رسوم است که سوری‌ها در روزهای عید از آن استفاده می‌کردند، اما شرایط فعلی و شیوع ویروس کورنا باعث شد که برگزاری بسیاری از آداب و رسوم با محدودیت‌هایی مواجه شود.

خطبای مساجد با اشاره به معانی بلند عید قربان از جمله محبت، تسامح، تقویت برادری، رویارویی با مشکلات با صبر و ایمان، تقویت ارزش‌های جانفشانی در راه عزت وطن و کشور و نیز عادات متعددی که سوری‌ها به این مناسبت به جا می‌آورند، اعلام کردند، شرایط کنونی ناشی از شیوع ویروس کرونا موجب شده است این عادات مختصر شده و به اقدامات و توصیه‌های بهداشتی پایبند مانده و مردم تا جایی که امکان دارد از تجمع پرهیز کنند تا از ابتلا به کرونا جلوگیری شود.

خطبای مساجد همچنین برای حفظ کشور سوریه در برابر بیماری کرونا و ثبات قدم نیروهای ارتش و رحمت و بخشش شهدا و شفای مجرحان دعا کردند.

وزارت اوقاف کشور پیش از این اعلام کرده بود که به دلیل شیوع ویروس کرونا نماز امسال عید قربان در دمشق و حومه آن برپا نمی‌شود.

بنابر اعلام شورای علمی و فقهی وزارت اوقاف سوریه، نماز عید قربان را می‌توان در منزل و با اعضای خانواده به جماعت بدون خطبه و یا به شکل فرادی برگزار کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست