نماینده ولی فقیه در استان کردستان:
تاسیس دانشگاه جامعه المصطفى العالمیه در کردستان زمینه پیشرفت علوم دینی را مهیا می‌کند
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: با توجه به پتانسیل‌های موجود در استان کردستان، تاسیس دانشگاه جامعه المصطفى العالميه می‌تواند زمینه پیشرفت علوم دینی و اسلامی را در استان مهيا کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در نشست تخصصی نخبگان حوزه و دانشگاه که در کتابخانه امام خامنه‌ای سنندج برگزار شد، اظهار داشت: یکی از نکات مهم بحث مهم تمدن نوین اسلامی است که رهبر معظم انقلاب نیز از آن به عنوان گام دوم انقلاب نام برده است.

وی افزود: یکی از مجموعه‌هایی که توانسته به تمدن و وحدت اسلامی کمک کند دانشجویان دانشگاه جامعه المصطفى العالمیه هستند.

نماینده ولی فقیه در کردستان خاطرنشان کرد: در کردستان با توجه به ظرفیت‌های موجود و نزدیکی قومی، مذهبی،زبانی با کردستان عراق، سوریه و ترکیه شرایط بسیار مناسبی برای تاسیس دانشگاهی مانند جامعه المصطفى العالمیه مهیا است.

حسینی‌شاهرودی در ادامه تصریح کرد: از کارهای مهمی که در کردستان در راستای ترویج رشته‌های دانشگاهی دینی انجام شده است می‌توان به تاسیس دانشگاه تقریب مذاهب، سایت شافعی‌نیوز، کتابخانه امام خامنه‌ای که خود علاوه بر عمومی بودن در زمینه کتب دینی اهل سنت به صورت تخصصی مرجع است و … نام برد.

وی افزود: با توجه به ظرفیت‌های کردستان وجود یک دانشگاه مانند جامعه المصطفى العالمیه می‌تواند یک برند باشد.

نماینده ولی فقیه در کردستان اظهار داشت: با توجه به پتانسیل‌های موجود در استان کردستان، تاسیس دانشگاه جامعه المصطفى العالمیه می‌تواند زمینه پیشرفت علوم دینی و اسلامی را در استان مهیا کند.

وی ادامه داد: برای اینکه پیشرفت و رشد علمی داشته باشیم سعی کرده‌ایم در شهرستان‌ها نیز مدارسی را برای رشد و اخذ مدرک روحانیون راه‌اندازی کنیم.

حسینی‌شاهرودی به فعالیت دانشگاه تقریب مذاهب کردستان اشاره کرد و گفت: دانشگاه تقریب مذاهب چند سالی است که فعالیت بسیار موثری دارد و الان نیز به صورت تخصصی از میان روحانیون دانشجو می‌پذیرد و دانشگاه جامعه المصطفى العالمیه می‌تواند مکملی برای آن باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست