معاون امور استان‌های سازمان اوقاف و امور خیریه کشور
تالیف ۱۹۵ کتاب درباره مذاهب اسلامی/۳۴ عنوان کتاب متعلق به مذهب امام شافعی است
معاون امور استان‌های سازمان اوقاف و امور خیریه کشور به تالیف ۱۹۵ عنوان کتاب درباره مذاهب اسلامی توسط علما و اندیشمندان اشاره کرد و گفت: ۳۴ عنوان از این کتاب‌ها مربوط به مذهب شافعی است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از  کردستان، حجت‌الاسلام محمد روحانی‌نژاد در مراسم تکریم و معارفه مدیران کل اوقاف و امور خیریه کردستان که در سالن اجتماعات تبلیغات اسلامی کردستان در سنندج، برگزار شد، به تالیف ۱۹۵ عنوان کتاب درباره مذاهب اسلامی توسط علما و اندیشمندان اشاره کرد و بیان داشت: ۳۴ عنوان از این کتاب‌ها مربوط به مذهب شافعی است.

وی خاطرنشان کرد:  این مهم بیانگر این است که مردم این منطقه به وقف و مسائل مذهبی توجه ویژه دارند و باید از این ظرفیت به نحو احسن در راستای ترویج و نهادینه کردن هرچه بیشتر فرهنگ وقف بهره گرفت.

معاون امور استان‌های سازمان اوقاف و امور خیریه کشور تصریح کرد: با  توجه به این پشتوانه علمی که شامل ۳۴ کتاب مذهب امام شافعی است، علما و روحانیون باید تلاش کنند شرایطی در حوزه مذهبی استان فراهم شود تا مردم آثار آن‌ را به صورت کاملا مشهود ببینند.

وی در ادامه به برخی از فعالیت‌هایی که در راستای گسترش وقف در کشور باید انجام شود اشاره کرد و گفت: بخشی از این اقدامات از طریق رسانه‌ها و عوامل اجرایی و بخشی نیز با بهره‌گیری از توان و ظرفیت علما و حوزه‌های علمیه قابل انجام است.

به گفته معاون امور استان‌های سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، احادیث نبوی و معصومین در باره اهمیت وقف باید بیش از پیش برای مردم بازگو شود چرا که مردم واقعا تشنه شنیدن این احادیث هستند.
وی دامنه وقف را بسیار گسترده ارزیابی کرد و عنوان داشت:  استان کردستان در این زمینه ظرفیت بالایی دارد بنابراین باید این مهم  در این منطقه گسترش پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: وقف و توسعه آن می‌تواند بهترین ظرفیت برای رفع  بخشی از آسیب‌ها و مشکلات اجتماعی باشد که امروز دامن جامعه را گرفته است.

معاون امور استان های سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با تاکید براینکه مردم بایدآثار وقف را ملاحظه کنند، گفت: این کار موجب افزایش اعتماد هرچه بیشتر مردم به سازمان اوقاف و در نتیجه توسعه و ترویج هرچه بیشتر فرهنگ وقف در جامعه خواهد شد.

وی اذعان داشت: دشمنان ما امروز با تمام قدرت در صدد سلب اعتماد مردم از سازمان اوقاف هستند و در همین راستا پنج شبکه ماهواره ای با تمام توان امورات وقف را رصد و به هرنحوی می‌خواهند مردم را نسبت به این  سازمان و سنت حسنه دلسرد سازند.

حجت الاسلام روحانی‌نژاد خاطرنشان کرد: برای مقابله با این هجمه گسترده دشمنان موقوفات باید هرچه بیشتر نقش اجتماعی خود را نشان دهد.

گفتنی است؛ در این مراسم ضمن تقدیر از تلاش‌های حجت‌الاسلام مصطفی نوروزی حجت‌الاسلام محمد کاروند به عنوان مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه کردستان منصوب شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست