بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه گزارش می دهد:
تاکید رئیس جمهور عراق بر مخالفت با انتقال داعشی‌ها به عراق
مشاور رئیس جمهور عراق گفت که برهم صالح در گفت‌وگوی تلفنی با وزیر خارجه آمریکا تاکید کرده است که بغداد تحت هیچ بهانه‌ای اجازه انتقال تروریست‌های داعشی از سوریه به داخل خاک عراق را نمی‌دهد.

به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری تقریب، شیروان الوائلی، مشاور رئیس جمهور عراق امروز چهارشنبه موافقت برهم صالح، رئیس جمهور عراق با انتقال یک گروه ۱۳ هزار نفری از داعشی‌های بازداشتی نزد نیروهای دموکراتیک سوریه به عراق را رد کرد.

به گزارش وبگاه خبری بغداد الیوم الوائلی در اظهاراتی گفت: مکالمه تلفنی که «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا سه شنبه شب با رئیس جمهور عراق داشت، مربوط به بررسی روابط دوجانبه میان بغداد و واشنگتن و همچنین دیگر مسائل مورد اهتمام دو کشور بود و چیزی درباره انتقال داعشی‌ها به عراق مطرح نشد.

وی افزود: در عین حال که تاکید می‌کنیم پامپئو چنین درخواستی را مطرح نکرد، رئیس جمهور عراق هم تاکید کرد که هرگز و به هیچ بهانه‌ای  قبول نمی‌کند که خاک عراق به محل بازگشت بقایای داعش مبدل شود.

پامپئو سه شنبه شب گذشته با رئیس جمهور عراق تلفنی صحبت کرد و در بیانیه رسمی دفتر ریاست جمهوری عراق در این خصوص آمده است: دو طرف روابط دوجانبه و راه‌های تقویت آن و اهمیت ثبات عراق و مقابله با چالش‌هایی که در امنیت آن و حقوق شهروندان و تقویت تجربه دموکراسی آن موثر است، گفت‌وگو کردند.

در این مکالمه تلفنی همچنین درباره تحولات مربوط به عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه صحبت شد و دو طرف بر ضرروت توقف عملیات نظامی و فرصت ندادن به تروریست‌ها برای بازگشت عناصر داعش  که امنیت منطقه و جهان را تهدید می‌کنند، تاکید کردند.

صالح محمد العراقی از نزدیکان به مقتدی الصدر، رهبر جریان صدر عراق روز سه شنبه در حساب کاربری خود در توئیتر درباره آنچه تلاش برخی مفسدان برای وارد کردن ۱۳ هزار فرد بیگانه داعشی به داخل عراق خواند، هشدار داد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست