بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه گزارش می دهد:
تاکید محافل صهیونیستی بر جدی بودن تهدیدات سید حسن نصرالله
اظهاراتی که دبیرکل حزب‌الله لبنان اخیرا در رابطه با مسیر رویارویی با آمریکا در منطقه مطرح کرد، بازتاب گسترده‌ای در رژیم صهیونیستی داشت و محافل این رژیم بر جدی گرفتن این مواضع تأکید دارند.

به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری ایسنا، سایت شبکه خبری المنار با انتشار گزارشی درباره بازتاب سخنرانی اخیر سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان نوشت: محافل صهیونیستی توجه خاصی به مواضع سید حسن نصرالله در سخنرانی اخیرش داشته‌اند و معتقدند که تل‌آویو باید با پیام‌های ارسالی وی، بسیار جدی و با احتیاط برخورد کند، پیام‌هایی نصرالله در این مسأله خلاصه می‌شود که حمله موشکی اخیر ایران به پایگاه‌های آمریکا در عراق در مقیاس وسیع‌تر علیه رژیم اشغالگر تکرار خواهد شد و تهران از خطرناک‌ترین، دقیق‌تر و پیشرفته‌ترین قابلیت‌های خود استفاده خواهد کرد.

در همین راستا، «ایهود یعاری»، تحلیلگر اسرائیلی مسائل عربی گفت: نصرالله در رابطه با اسرائیل تأکید کرد: “تمامی کسانی که می‌گویند جهان بدون سردار سلیمانی بهتر خواهد بود اشتباه می‌کنند، چراکه جهان امروز جهانی متفاوت است.” او زمانی که می‌گوید در مرحله آینده اگر ایران ناگزیر شود پاسخ اسرائیل را دهد، می‌تواند همان اقدامی را که علیه پایگاه‌های آمریکا انجام داد علیه اسرائیل نیز تکرار کند”، یک پیام برای اسرائیل است و ما باید آن را کاملا جدی بگیریم.

“موآو فاردی”، تحلیلگر مسائل سیاسی رژیم صهیونیستی نیز با اشاره به اظهارات دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: حسن نصرالله وارد درگیری میان ایران و آمریکا شده و گفته است که حمله به پایگاه‌های آمریکا در عراق آغاز راه است.

در همین حال، “یوآو زهاوی”، خبرنگار امور خارجه اسرائیل تأکید کرد: آری او این جمله را گفت و پیام تهدید آمیزی را برای اسرائیل ارسال کرد و گفت: مواظب باشید ما شما را زیر نظر داریم و در آنچه اتفاق می‌افتد دخالت نکنید.

از سوی دیگر، کارشناسان رژیم صهیونیستی تأیید کردند، تل‌آویو سال‌ها بود که شهید قاسم سلیمانی را زیر نظر داشت اما می‌ترسید که در صورت هدف قرار دادن او با اقدام خشونت‌آمیز ایران مواجه شوند.

“رونین برگمن “خبرنگار نظامی و اطلاعاتی هم گفته است: اسرائیل از سال ۲۰۱۱ تاکنون درحال جمع آوری اطلاعات درباره سلیمانی بود تا او را هدف قرار دهد اما این اتفاق رخ نداد، چراکه مقامات اسرائیلی معتقد بودند هدف قرار دادن وی حمله ایران را به همراه خواهد داشت و ما پیش از این هزینه قابل توجهی را به دلیل ترور عباس الموسوی، دبیرکل سابق حزب‌الله متحمل شدیم.

کارشناسان صهیونیستی در واکنش به آنچه در رسانه‌های آمریکایی درباره اطلاع اسرائیل از ترور سردار سلیمانی و ارائه اطلاعاتی درباره وی منتشر شده، تأکید کردند که این مسأله پیامدهای منفی زیادی را برای رژیم صهیونیستی به همراه خواهد داشت و این رژیم را در دایره اهداف ایران قرار می‌دهد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست