شناسه خبر: 103778

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=103778

تاکید پارلمان عربی بر لزوم مشارکت ساکنان قدس در انتخابات فلسطین
پارلمان عربی به شدت موضع لجاجت آمیز مسئولان رژیم صهیونیستی در مخالفت با مشارکت ساکنان قدس در انتخابات فلسطین را محکوم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از ایسنا،  محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین پیشتر اعلام کرد که به دلیل مخالفت رژیم صهیونیستی با برگزاری انتخابات فلسطین در قدس، این انتخابات را به تعویق می‌اندازد.

پارلمان عربی تاکید کرد که این موضع لجاجت آمیز مسئولان رژیم صهیونیستی نقض فاحش توافق‌های امضا شده با دولت فلسطین در این خصوص است؛ همچنین چالشی علیه اراده جامعه بین الملل است که از برگزاری این انتخابات در تمامی استان‌ها و شهرهای فلسطین و در رأس آن قدس اشغالی استقبال می‌کند.

پارلمان عربی مجدداً از جامعه بین الملل خواست تا بر رژیم صهیونیستی إعمال فشار کرده و آن را ملزم سازد که به ساکنان شهر قدس اجازه برخورداری از حق طبیعی و قانونی خود جهت مشارکت در انتخابات فلسطین را بدهد و تمامی موانع پیش‌روی آنها در این خصوص را رفع کند.

پارلمان عربی خواهان تعیین زمانی جدید برای برگزاری انتخابات در سریع‌ترین زمان ممکن به عنوان گامی مهم جهت حمایت از مساله فلسطین و یک راه ورود اساسی برای تحقق وحدت ملی و تقویت موضع عربی شد.

پارلمان عربی از جامعه بین الملل نیز خواست تا به مسئولیت‌های خود برای متوقف ساختن نقض‌های مداوم مسئولان رژیم صهیونیستی در حق مردم فلسطین و پایان دادن به شانه خالی کردن این رژیم از تعهدات بین المللی‌اش و نقض‌های فاحش قطعنامه‌های مشروع بین المللی عمل کند.

 

فهرست