شناسه خبر: 3204

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=3204

امام جمعه بخش حسین‌آباد سنندج
تبعیت از هوای نفس موجب سقوط از مقام انسانیت می‌شود
امام جمعه بخش حسین‌آباد سنندج گفت: غفلت، بی‌خبری، کفر و بی‌ایمانی، انحراف و گمراهی از راه حق، فساد و تباهی، و سقوط از مقام والای انسانیت از پیامدهای تبعیت از هوای نفس است.

به گزارش شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا عبدالسلام محمدی در خطبه‌های پرفیض عبادی سیاسی این جمعه در شهر حسین‌آباد سنندج با اشاره به تبعیت از هوای نفس و تمایلات نفسانی و پیامدهای آن اظهار کرد: با توجه به نزدیک بودن ماه مبارک رمضان ماه بندگی خالصانه، تزکیه نفس وهمچنین دوری از هوای نفسانی بر ما لازم است که خود را برای تزکیه و تصفیه دل و درون آماده نمایم.
وی اضافه کرد: خدواند متعال کسانی را که در مقابل عظمت الهی خوف و خشیت دارند و نفس خود را از هوای نفسانی دور می‌کنند مورد رضایت و قرین جنت قرار می‌دهد.
وی تصریح کرد: پیامبر اکرم ( ص) می‌فرماید: «ان مما اخشی علیکم شهوات الغی فی بطونکم وفروجکم ومضلات الهوی… رواه احمد» آنچه که برای امتم از آن میترسم، شهوت‌های بی‌اخلاقی، شکم پروری، اعمال زشت زنا و تبعیت از هوای نفسانی و راه‌های انحراف است.
وی گفت:‌ غفلت و بی‌خبری، کفر و بی‌ایمانی، انحراف و گمراهی، انحراف از راه حق، فساد و تباهی، اعراض از معجزات و تکذیب انبیاء و عدم استجابت سخن پیامبر، عدم اجرای عدالت، سقوط از مقام والای انسانیت و محرومیت از ولایت و دوستی از مهم‌ترین پیامدهای تبعیت از هوای نفس است.
ماموستا محمدی با اشاره به حدیثی از پیامبر( ص) در این باره افزود: تبعیت از پیامبر و اسوه قرار دادن پیامبر در تمامی امور لازم و شاخصه ایمان، اعتقاد و عمل صالح و دوری از تبعیت نفس و هوای نفسانی است.
وی اظهار داشت: متاسفانه امروزه بسیاری از تشکل‌ها، احزاب، دسته جات و نشست‌ها که بنام مذهبی و قوم گرایی اجرا می‌شود در راستای تبعیت از هوای نفسانی و قربانی کردن حقیقت برای مصلحت است که هر وقت حقیقت قربانی مصلحت عده‌ای شود حزب‌گرایی شکل می‌گیرد.
امام جمعه بخش حسین‌آباد سنندج در بخش دیگری از خطبه ها به موضوع تحریم نفتی اشاره کرد و گفت: تحریم نفتی و لغو معافیت‌های تجاری نفت توسط آمریکا عملی ظالمانه و بدور از انسانیت بوده و بسیاری از تحلیگران بر این باورند که حرکات و مواضع ترامپ زمینه‌ساز افول و شکست آمریکا و نظام سلطه است.
ماموستا محمدی در بخش پایانی خطبه‌های این هفته به اعدام ۳۷ تن از جوانان مسلمان و مذهبی عربستان توسط دستگاه قضایی این کشور اشاره کرد و گفت: این نوع اعدام‌ها و گردن زدن‌ها و پخش آن در فضای رسانه‌ای محکوم و مذموم است.
وی با تاکید براینکه حکام عربستانی باید جوابگوی ریختن خون این جوانان باشند، عنوان کرد: گناه این جوانان چیزی جز مطالبه قانونی مطالبات خود و آزادی‌های سیاسی و مذهبی نبود.
وی افزود: بعضی از حکام و دولتمردان کشورهای اسلامی با این نوع حرکات و کشتارها نابخردانه حکومت خود را به ضعف و تباهی میکشانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست