شناسه خبر: 4452

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=4452

آخوند عبدالحی میرزاعلی:
تبیین و ترویج سبک زندگی رضوی وظیفه همگانی است
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گلستان در جلسه نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی ترویج وتبیین سبک زندگی رضوی را وظیفه همگانی در حوزه فرهنگی عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گلستان، جلسه هماهنگی نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی باهدف تبیین وترویج  جشنواره جهت حضور حداکثری شهروندان گلستانی با حضور ریاست اداره کتابخانه های شهرستانها و رابطین فرهنگی در اداره کل  کتابخانه های عمومی استان گلستان برگزار شد.

مدیر کل کتابخانه های عمومی گلستان در این جلسه گفت: اصحاب فرهنگ و کتابخوانی  با تبیین وترویج سبک زندگی رضوی می توانند زمینه تحقق سیره رضوی را بیشتر مهیا کنند.

آخوند عبدالحی میرزاعلی در ادامه افزود: جشنواره کتابخوانی رضوی فرصتی است که نهاد کتابخانه های عمومی امکان دسترسی به منابع رضوی را فراهم نموده و علاقه مندان می توانند با حضور در کتابخانه های عمومی از منابع مکتوب و دیجیتالی استفاده نمایند.

وی مسابقات کتابخوانی رضوی را زمینه حضور بیشتر مردم واصحاب فرهنگ در کتابخانه  دانست که از سویی می تواند به تقویت شناخت ما در سیره رضوی منجر شود واز سویی نهاد کتابخانه ها در حوزه کتاب می تواند به ارایه سیرمطالعاتی در این حوزه کمک کند.

آخوند عبدالحی میرزاعلی با بیان اینکه مسابقات کتابخوانی در چند رده سنی کودک، نوجوان و جوان و بزرگسال برگزار می شود گفت:  علاقه مندان می توانند هم به صورت فردی هم به صورت خانوادگی و یا گروهی در مسابقات شرکت کنند که این شرکت هم می تواند در شکل مکتوب صورت بگیرد وهم مسابقات به صورت مجازی و آنلاین صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه برگزیدگان در نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در دو سطح شهرستانی و ملی مورد تقدیر قرار می گیرند افزود: کتابخانه های گلستان در سه سال اخیر روند روبه رشد و قبل توجهی در حوزه شرکت کنندگان داشته است، به نحوی که استان گلستان در سال ۹۷ جزو استان های برتر قرار گرفت وشاهد برندگان ملی از این استان بودیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست