تجلیل از اساتید برتر مدارس علوم دینی اهل سنت استان فارس با حضور دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت
مراسم گرامیداشت روز معلم ویژه اساتید و مدرسین مدارس علوم دینی اهل سنت استان فارس، روز سه شنبه 98/02/10 با حضور حجت الاسلام و المسلمین لطفیان دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در شهرستان خنج برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از فارس، در ابتدای این مراسم شیخ عبدالمجید غنی پور معاون مجتمع علوم دینی خنج، ضمن خوش آمدگویی به دبیر محترم شورا و هیئت همراه ایشان و کلیه شرکت کنندگان در مراسم، حضور حجت الاسلام و المسلمین لطفیان را فرصت مغتنمی شمرد و اظهار داشت حضور ایشان باعث دلگرمی بیش از پیش مسئولین مدارس می باشد.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین بینازاده، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان فارس ضمن تبریک روز معلم، یاد و خاطره استاد شهید آیت الله مطهری را گرامی داشت و حضور دبیر محترم شورای برنامه ریزی در استان فارس را خیر مقدم گفت.

مهمان و سخنران اصلی مراسم حجت الاسلام و المسلمین لطفیان دبیر محترم شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت بود.

وی در ابتدا با تبریک روز معلم، از برگزار کنندگان این مراسم تقدیر و تشکر نمود.

حجت الاسلام والمسلین لطفیان در ادامه با تقدیر از مقام استاد و معلم، اظهار داشت؛ معلم کسی است که راه اصلاح ارتباط بنده با خدا را به ما می آموزد و همچنین راه تسلیم و پذیرش مقدرات و شکر نعمتهای داده شده را به بشریت یاد می دهد.

معلم است که به ما می آموزد چه وظایف و رسالت هایی در برابر مردم داریم، اوست که به ما می آموزد در برابر مردم متواضع بوده و ایثار داشته و از خود گذشته باشیم. معلم است که راه اصلاح زشتی هایی از قبیل غیبت، تهمت، و پلیدی ها را به بشر آموخته و حتی راه ارتباط با جهان طبیعت نیز از مواهب و آموزه های معلم است. انسان وقتی خود را بشناسد وارد وادی علم می شود، وقتی خدا را بشناسد وارد وادی نور خواهد شد، اگر از خود شناسی و خدا شناسی غفلت کند هر چقدر هم در ظاهر علوم پیشرفت نماید این انسان به جایی نخواهد رسید.

مشکل امروز بشر علم نیست، بلکه جهل می باشد و کسی که می تواند این حجاب را بر طرف نماید کسی جز معلم نمی باشد و این معلم است که گاهی نقشش از پدر و مادر نیز پررنگ تر می شود.

دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در ادامه با بیان شعری زیبا، از مقام شامخ معلم و استاد تقدیر کردند.

در ادامه جناب آقای دکتر یوسفی راد معاونت آموزش و پژوهش دبیرخانه، ضمن تبریک روز معلم به همه اساتید اظهار داشت؛ هر چند تقدیر از اساتید از برنامه های بسیار خوب و ضروری می باشد، ولی در این گونه مراسم باید به مسائل و مشکلات و امور مربوط به مدرسین نیز پرداخته شود و با شناسایی ظرفیت های موجود در بین اساتید از آنها به نحو شایسته ای از آنها استفاده برد.

آخرین سخنران مراسم آقای شیخ حسن صدیقی از اساتید دوره عالی بود، ایشان نیز ضمن خوش آمد گویی به دبیر محترم شورا، از دفتر استانی فارس نیز به خاطر برگزاری این مراسم تقدیر و تشکر کرد.

در پایان این مراسم از اساتید برتر و یکی از ناظرین مدارس تقدیر به عمل آمد و لوح تقدیری به یادبود به آنها اهدا شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست