شناسه خبر: 2022

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=2022

در سفر به خاش به وقوع پیوست؛
تجلیل و گرامیداشت خانواده معظم شهدا و ایثارگران
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان جمعی از خانواده‌های معظم شهدا، آزادگان و جانبازان تشیع و تسنن شهرستان خاش دیدار نمود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سیستان و بلوچستان؛ نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در سفر به شهرستان خاش با جمعی از خانواده معظم شهدا و ایثارگران تشیع و تسنن این شهرستان دیدار نمود.
در ابتدای این دیدار دکتر پالاش مدیرکل محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران سیستان و بلوچستان ضمن خیر مقدم گویی به نماینده ولی فقیه و هیات همراه ایشان به شهرستان خاش خطاب به آیت الله محامی ابراز داشت: از توجه ویژه و اهتمام بالای شما نسبت به خانواده معظم شهدا و ایثارگران سپاسگزاریم.
در ادامه امام جمعه معزز زاهدان ضمن تقدیر و تشکر از حضور خانواده معظم شهدا و ایثارگران در دفتر امام جمعه شهرستان خاش بیان داشت: وظیفه داشتیم برای عرض ادب و گرامیداشت جایگاه خانواده شهدا تک به تک به حضورتان مشرف شویم اما به جهت ضیق وقت توفیق شد در این مکان جمع حاضر را زیارت کنیم.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با اشاره به رشادت های غیر قابل تصور شهدا، آزادگان و جانبازان این مرز و بوم خاطر نشان کرد: شهدا و ایثارگران تعلقات مادی را برای دفاع از کیان اسلام عزیز و ایران سربلند کنار گذاشته‌اند که ما فوق تصور می باشد.
وی ادامه داد: قطعا شهدا عزیز به جهت اینکه جانشان را متاع برای رضایت خداوند متعال قرار داده‌اند مستحق بهشت می باشند.
آیت الله محامی درد و رنج خانواده شهدا و ایثارگران را غیرقابل درک توصیف نمود و ابراز داشت: خانواده معزز شهدا در فقدان عزیزانشان به صورت مستمر رنج می کشند که فقط خداوند متعال می تواند اجری در خور شان شان به آنها عنایت فرماید.
امام جمعه معزز زاهدان با اشاره به روایاتی که در خصوص شهید و شهادت وارد شده است بیان داشت: در روایات آمده است شهید تا ۴۰ همسایه اش را شفاعت می کند و این مطلب حاکی از جایگاه ویژه شهدا در نزد خداوند متعال دارد.
در پایان آیت الله محامی با خانواده های مکرم شهدا، ایثارگران و جانبازان حاضر در جلسه به صورت چهره به چهره گفتگو و دیدار نمود و به رسم یادبود به ایشان هدایایی اعطا فرمود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست