خطيب جمعه اهل سنت خواف:
تحریم سپاه پاسداران از سوی ایالات متحده آمریکا ناشی از نقشی است که سپاه در جمهوری اسلامی، امنیت و خدمت رسانی داشته است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از خراسان، مولوی گل محمد مومن در خطبه های این هفته نمازجمعه با اشاره به آیه شریفه«یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِنْ تَنْصُرُوا اللَّهَ یَنْصُرْکُمْ وَیُثَبِّتْ أَقْدَامَکُمْ» بیان کرد: در این آیه خداوند متعال با بندگان یک شرط مطرح می فرماید که اگر شما خدا را یاری کنید خدا هم شما را یاری می‌کند. همه ما انسان ها در تمام امورات زندگی دنیوی و اخروی خویش به یاری خداوند نیاز داریم و حتی مخلوقات آسمانی و زمینی، همگان نیازمند یاری الله متعال اند. در برابر رفع مشکلات و درخواست نعمات باید راهی را در پیش بگیریم که خداوند ما را یاری کند و همانطور که خدا شرط می گذارد اگر شما خدا یعنی دین خدا را یاری کنید خدا هم شما را یاری می‌کند.

ایشان افزود: اولین مورد از راه های یاری دادن دین خدا، تلاش برای ادای فرایض دین خدا و رونق دادن آنست.

مولوی مومن خاطرنشان کرد: ادای زکات بخشی از یاری دین است؛ حضرت ابوبکر(رض) در زمان خلافت خویش فرمودند: من با مانعین زکات جهاد می‌کنم و بین نماز و زکات فرق نمی‌گذارم و هر دو فرض خدا است. جایگاه و عظمت حج را ترویج و تبلیغ نماییم تا مسلمانی نباشد که استطاعت داشته و کار نیک بسیار انجام داده باشد ولی حج نرفته باشد.

مولوی مومن افزود: دومین راه یاری دادن دین خدا تلاش برای ترویج فرهنگ اسلامی و سومین راه یاری دادن دین خدا، جهاد، امربه معروف و نهی از منکر و تعلیم و تعلم قرآن، سنت و شاخه علوم دینی است.

ایشان ادامه داد: اگر امر به معروف و نهی از منکر جایگاه اصلی خود را در جامعه پیدا کند و عملی شود اکثر مشکلات رفع خواهد شد.

ایشان تصریح کرد: بخش بزرگ یاری دین خدا تعلیم و تعلم آن است که برای اولین بار توسط رسول الله(ص) آغاز و پس از ایشان اصحاب و یاران و در آخر منجر به تشکیل حوزه های علمیه شد.

مولوی مومن ادامه داد: اگر حوزه های علمیه و تعلیم و تعلم و علوم دین نمی‌بود آیا امروز قرآن، سنت و احکام دینی در بین جوامع بود.

استاد حوزه علمیه احناف خواف ضمن محکوم نمودن تحریم آمریکا علیه سپاه اذعان داشت: تحریم سپاه پاسداران از سوی ایالات محتده آمریکا ناشی از نقشی است که سپاه در جمهوری اسلامی، امنیت و خدمت رسانی داشته است و هر نهادی که مفیدتر و خدمت رسان تر باشد بیشتر مورد تعرض دشمنان است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست