تحریم های جدید آمریکا حاکی از ناکارآمدی تحریم های قبلی آنهاست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سیستان و بلوچستان؛ دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا با امضای یک فرمان اجرایی، که به نظر می‌رسد با اهداف تبلیغاتی طراحی شده، تحریم‌های تازه‌ای علیه ایران اعلام کرد.
بر اساس متن فرمان اجرایی رئیس‌جمهور آمریکا، این فرمان دارایی‌های احتمالی نهادهای مرتبط با بیت رهبری در آمریکا را یا در تملک افراد آمریکایی را مسدود می‌کند.
در این فرمان دفتر رهبر انقلاب، سردار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران، سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران و سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران را در فهرست تحریم قرار داده است.

علاوه بر این، فرماندهان پنج منطقه نیروی دریایی سپاه پاسداران، سرداران «عباس غلامشاهی»، «رمضان زیراهی»، «یدالله بادین»، «منصور روانکار» و «علی عظمایی» هم در فهرست تحریم قرار گرفته‌اند.
واشنگتن همچنین قصد دارد این هفته «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران را نیز تحریم کند.
مولوی عبدالحلیم قاضی مدرس اهل سنت حوزه های علمیه و دانشگاه در این خصوص ابراز داشت: امروزه در عرف بین الملل و عرصه دیپلماتیک هیچ گاه رهبر یک کشور و نهاد های زیر مجموعه آن را تحریم نمی کنند و اقدام آمریکایی ها در این خصوص ناشی از استیصال و بی چارگی آنها در قبال ایران اسلامی است.

وی افزود: پیشرفت تحریم ها در سالیان اخیر ناشی از ناکارآمدی آنهاست و به تعبیر بهتر وضع تحریم های جدید بر علیه ایران حاکی از برد ایران در تقابل با آمریکایی ها و شکست هژمونی آمریکاست.
مولوی قاضی گفتگوی متقابل همراه با رعایت اخلاق را سازنده دانست و گفت: این نمی شود که آمریکایی ها از یک سو تحریم می کنند و از طرف دیگر دم از گفتگو و مذاکره می زنند.

مدرس اهل سنت حوزه های علمیه و دانشگاه ادامه داد: ما به آمریکایی ها فرصت مذاکره را دادیم اما با نقض برجام توسط آنها عدم اعتقاد آنها به گفتگو ثابت شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست