شناسه خبر: 4535

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=4535

امام‌جمعه اهل سنت جزیره شیف؛
تحمل حرارت روزه سپری در برابر حرارت دوزخ است
سید حسن حسینی: در روایات اسلامی روزه سپری در برابر آتش دوزخ معرفی شده و فرشتگان برای روزه‌داران طلب بخشش و آمرزش و مغفرت می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، سید حسن حسینی امام‌جمعه اهل سنت جزیره شیف در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با بیان این‌که بهترین توشه برای سفر آخرت تقواست، ماه مبارک رمضان را ماه بهار قرآن و ماه بندگی و عبودیت خواند و گفت: روزه عبادتی است که به امت‌های پیشین هم واجب بوده است تا درد گرسنگی و تشنگی را بچشند و پی به بی زاد و توشه بودن در آخرت ببرند.
خطیب جمعه با بیان اینکه رمضان ماه نزول قرآن است گفت: ماه رمضان ماه نزول قرآن و ماه بخشش و نیکوکاری است ماه رحمت و ضیافت الله است؛ و در این ماه اعمال نیک چند برابر در نزد خداوند اجر و ثواب دارد.
حسینی متذکر شد: در روایات اسلامی روزه سپری در برابر آتش دوزخ معرفی شده و فرشتگان برای روزه‌داران طلب بخشش و آمرزش و مغفرت می‌کنند.
امام‌جمعه اهل سنت شیف سنت حسنه افطاری دادن را مورد توصیه و سفارش قرار داد و یادآور شد: افطاری دادن به روزه‌داران موجب پیوند ارحام و تقویت دوستی‌ها و ترویج فرهنگ روزه‌داری است.
وی اغتنام این ایام زودگذر را مورد تأکید قرار داد و خاطرنشان کرد: رمضان ماه یاد خداوند استغفار و طلب بهشت و دوری از جهنم است از این ایام مبارک و پر برکت نهایت بهره و استفاده را ببریم که این عمرهای کوتاه به‌سرعت می‌گذرد و انسان در این جهان برای همیشه در قید حیات نیست.
وی اضافه کرد: بسیاری از پدران و مادران و اجداد و دوستان که در سال گذشته و سال‌های گذشته در کنار ما بودند و الان در جمع ما نیستند در صف‌های نماز شرکت می‌کردند اما اکنون در زیر خاک آرمیده‌اند همه ما رفتنی هستیم لذا این اوقات را قدر بدانیم و در راه طاعت و بندگی حق‌تعالی صرف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست