شناسه خبر: 4668

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=4668

به برکت ماه خدا؛
تحکیم وحدت در سایه سار جز خوانی قرآن در چابهار
مولوی یوسف بلوچی گفت: در ماه رمضان به برکت مجلس جز خوانی قرآن، شیعه و سنی هر روز یکدیگر را دیده و در کنار هم کتاب خدا را تلاوت می نمایند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سیستان و بلوچستان؛ جامعه اهل سنت برای درک بهتر ماه مبارک رمضان و بهره مندی هر چه بیشتر از این ماه فعالیت های گسترده ای را انجام می دهند.
مولوی یوسف بلوچی سیف از ائمه جماعات منطقه آزاد چابهار آغاز فعالیت های رمضانی اهل سنت این منطقه را در ماه شعبان دانست و گفت: مرسوم است که مومنین و هیات امنا قبل از فرا رسیدن ماه مبارک رمضان با حضور در مساجد به غبار روبی و تنظیف خانه خدا می پردازند.
وی در ادامه با اشاره به سنت حسنه افطاری دادن در این ماه بیان داشت: در ماه مبارک رمضان افراد در حد توانشان برای احیا و برقراری سنت حسنه افطاری تلاش می کنند.
مولوی بلوچی سیف قرائت و جزء خوانی قرآن را در رمضان الکریم یکی از مهم‌ترین اعمال عبادی جامعه اهل سنت دانست و ابراز داشت: در ماه مبارک رمضان هر فرد مسلمان سعی دارد حداقل یک ختم قرآن داشته باشد و در برخی از مناطق این ختم قرآن آمیخته با تحکیم فریضه وحدت می شود
وی افزود: به عنوان مثال بنده در منطقه آزاد چابهار بعد از اقامه نماز عصر با حضور در مسجد پیامبر اعظم (ص) منطقه آزاد که متعلق به برادران تشیع است همراه و هم نفس با برادران تشیع به جز خوانی قرآن می‌پردازم.
وی ادامه داد: برادران تشیع و تسنن اگر در ماه های دیگر چند روز یک بار همدیگر را می دیدند اما در ماه رمضان الکریم و به برکت مجلس قرآن شیعه و سنی هر روز در کنار هم نشسته و با تلاوت آیات قرآن، صمیمیت و برادری بینشان بیشتر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست