تدوین برنامه ۵ ساله در هر حوزه‌ای نیازمند صرف زمان است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، حجت‌الاسلام حسین شهسواری در نشست مدیران مراکز بزرگ اسلامی غرب کشور با نماینده ولی فقیه در کردستان، اظهار کرد: معاونت فرهنگی زیرمجموعه‌های فراوانی از جمله امور فرهنگی، امور روحانیون و غیره دارد.
حجت‌الاسلام شهسواری افزود: ارائه برنامه ۵ ساله با توجه به توانایی و ظرفیت‌های هر مجموعه و گستردگی هر حوزه نیاز به کار دارد و نمی‌توان در چند روز برنامه‌ای کاربردی ارائه کرد.
وی تصریح کرد: تدوین برنامه ۵ ساله در هر سازمان، بخش و دستگاهی تنها زمانی ارزش دارد که اجرا شود.
وی با بیان اینکه ارائه برنامه در هر حوزه‌ای یک موضوع است؛ اما تامین هزینه برگزاری برنامه‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است، اذعان کرد: برای کارهایی که بنا است انجام شود معاونت فرهنگی در راستای امور روحانیون و رسیدگی به امور مالی روحانیون و بالا بردن سطح علمی آنها، نیاز به اعتبار دارد.
حجت‌الاسلام شهسواری تصریح کرد: برنامه روحانیون تقریبی، برگزاری کارگاه های آموزشی و غیره همه از اقداماتی هستند که نیاز به اعتبار دارد.
معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور افزود: اینکه چرا نسل جوان امروز دین گریز هستندد موضوعی است که در قالب نشست‌های مختلف دنبال هستیم.
حجت‌الاسلام شهسواری اضافه کرد: خیلی از این برنامه‌ها نیاز به تامین اعتبار دارد و تا زمانی که در این زمینه با محدودیت و مشکل مواجه باشیم نمی‌توانیم پاسخگوی مخاطب باشیم.
وی با اشاره به اجرای طرح روحانیون مستقر گفت: این طرح در ابعاد مختلف در راستای ارتقای سطح علمی و غیره اجرا و با استقبال خوبی از سوی روحانیون مواجه شد.
معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور اضافه کرد: آموزش روحانیون و ائمه جمعه و جماعت با بهره‌گیری از ظرفیت فضای مجازی به صورت ویژه مورد توجه قرار گرفته است.
انتهای پیام/

فهرست