امام جمعه اهل سنت شیخ محله آستارا:
ترویج بد حجابی یکی از روش های دشمنان اسلام برای ضربه زدن به جامعه اسلامی است
حجت الاسلام حمید مومنی در خطبه‌ های نماز جمعه در مسجد جامع روستای شیخ محله نقش بندی از توابع شهرستان آستارا ترویج بد حجابی را یکی از روش های دشمنان اسلام برای ضربه زدن به جامعه اسلامی خواند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان؛ حجت الاسلام حمید مومنی در خطبه‌ های نماز جمعه در مسجد جامع روستای شیخ محله نقش بندی از توابع شهرستان آستارا با حمد و ستایش خداوند متعال و دعوت به تقوای الهی سخنان خود را آغاز کرد و بیان داشت: خداوند متعال در سوره مبارکه حشر مومنان را مورد خطاب قرار می دهد و می فرماید؛ از خداوند بترسید زیرا خداوند تبارک و تعالی به هر عملی که بندگان انجام می دهند، آگاه است.

وی با اشاره به روایات دینی، اضافه کرد: آن چیزی که بعد از مرگ انسان را در آخرت همراهی می کند و اهمیت دارد، اعمال انسان است و اموال و دارایی دنیایی و خانواده و فرزندان بعد از مرگ از انسان جدا می شوند و در جایگاه اخروی انسان تاثیری نخواهند داشت.

امام جمعه اهل سنت شیخ محله آستارا در ادامه سخنان خود به تبیین حکایتی از ابن سیرین معبر مشهور خواب پرداخت و افزود: این عالم بزرگ به دلیل تقوایی که از آن برخوردار بود، از مقام و منزلت خاصی نزد خداوند متعال برخوردار شد و خداوند علم تعبیر خواب را به او عطا کرد و او را در دنیا معطر و ثروتمند نمود.

وی با اشاره به مجاهدت های علمای دینی در انتقال مفاهیم اسلام به نسل های بعد از خود، اظهار داشت: علمای اسلام با مجاهدت و تلاش خالصانه و تقوای مورد پسند خداوند متعال، مفاهیم ناب دینی را به ما رسانده اند، امروز این مفاهیم در اختیار ما قرار گرفته است و می بایست از آن در جهت سعادت دنیوی و اخروی بهره برد.

حجت الاسلام حمید مومنی در ادامه سخنان خود ضمن انتقاد از وضعیت حجاب در مراسمات و عروسی ها، خاطر نشان کرد: خداوند تبارک و تعالی در قرآن کریم خطاب به رسول خدا(ص) می فرماید؛ ای پیامبر(ص) به همسران خود و دختران و زنان مومنه بگو هنگام خارج شدن از منازل روسری و چادر بگذارند و حجاب خود را رعایت نمایند.

وی در بخش پایانی سخنان خود به دسیسه و توطئه های یهودیان برای ضربه زدن به مسلمانان اشاره کرد و گفت: بد حجابی و بی حجابی روشی است که دشمنان اسلام برای ما پیاده کرده اند زیرا آنان یکی از راه های خارج کردن ایمان از قلب مسلمانان را ترویج بی حجابی دانسته اند بنابراین نباید اجازه دهیم دشمن غیرت ما را زیر سوال ببرد.

فهرست