امام جمعه اهل سنت بیجار
ترویج بی‌حجابی از حربه‌های دشمنان برای فروپاشی جوامع اسلامی است
امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: ترویج بی‌حجابی از حربه‌های دشمنان برای فروپاشی جوامع اسلامی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از  کردستان، ماموستا لقمان محمدیان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع بیجار با بیان اینکه پوشش و حجاب راه سلامت عفت جامعه، اظهار کرد: پوشش نعمت بسیار ارزشمندی است که بشر با هر نژاد و اعتقاد به آن احتیاج دارد.

وی گفت: به همین دلیل است که خداوند زن و شوهر را که رکن اساسی بنیان جامعه‌اند‌ تشبیه به لباس نموده است.

ماموستا محمدیان در ادامه علم و تخصص پوشش را نعمت ویژه از جانب خدا بیان کرد و با تفسیر آیه (۸۱ نحل ) اظهار کرد: ارزش پوشاک در اسلام و علوم متداول اجتماعی بسیار مورد توجه بوده است.

وی به جایگاه و آداب لباس و موضوع مهم حجاب پرداخت و گفت: عدم فخر فروشی و اسراف در بهره‌وری از برندهای گرانقیمت و پوشش برازنده و مناسب جنسیت و عرف اجتماعی و سن و سال از اداب پوشش و لباس است که انسان باید آن را رعایت کند.

امام جمعه اهل سنت بیجار با بیان اینکه لباس و پوشش باید به گونه‌ای باشد که حیاء و آبرو را بپوشاند، خاطرنشان کرد: ۷ بار در قرآن  به موضوع حجاب اشاره شده است.

ماموستا محمدیان اضافه کرد: کشف حجاب و استفاده بی‌رویه از لوازم آرایشی از طرف دشمنان اسلام همواره وسیله ایجاد بی‌بند و باری میان جامعه بوده است.

وی با بیان اینکه براساس آمار متاسفانه کشور ایران سومین مصرف کننده لوازم آرایشی در جهان است، خاطرنشان کرد: ۸۰۰ نوع ماده ترکیبی انواع مختلف لوازم آرایشی، بیش از ۴۰ درصد از آنها از مواد حرام از جنیین آدم تا انواع خون و ادرار حیوانات هستند در این مواد آرایشی مورد استفاده قرار می‌گیرد

امام جمعه اهل سنت بیجار به عوارض استفاده از وسایل آرایش از نظر پزشکی هم پرداخت و گفت: مبتلا شدن به انواع سرطان‌ها، مشکلات باروری، نقص اعصاب، حساسیت های متفاوت تنفسی و پوست، مشکلات کبدی، پیری زودرس و تغییر در خلق و خوی از تاثیرات مخرب استفاده از این لوازم است.

ماموستا محمدیان در ادامه با بیان اینکه رعایت حجاب موجب پیش گیری از ۴۳/. بزه کاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی می‌شود، خاطرنشان کرد: رعایت حجاب و عفاف رسالت و وظیفه آحاد جامعه است.

وی گفت: هرگاه دشمن بخواهد مسلمانان و جوانان عزتمند ما را ذلیل نماید از حربه بی حجابی بهره می‌گیرد.

به گفته وی، از هم گسیختگی اخلاقی، بی رغبتی به ازدواج و زندگی زناشویی، فروپاشی بنیان خانواده، از بین رفتن اعتماد و محبت،  افزایش بیماری های وحشتناک ناشناخته از نتایج بی حجابی در جامعه است.

امام جمعه اهل سنت بیجار در ادامه به راهکار قرآن برای پیشگیری از فروپاشی خانواده ها و دوری از بی‌حجابی هم پرداخت و گفت:  مدیریت منزل توسط زنان،  پرهیز از سفر زنان بدون محرم، ️ پرهیز از شغل های غیر ضروری مگر تخصصی و ضروری ویژه زنان در سازمان ها و ادارات و  پرهیز از رفت و آمد زیاد و بی مورد و بی حجاب در خیابان ها از راهکارهای پیشگیری از بی‌حجابی است.

ماموستا محمدیان به  فلسفه حجاب هم گریزی زد و افزود: حفظ آبروی زن در مقابل جهال، نشان مسلمانی و حفظ کرامت انسانی زن و تحکیم بنیان خانواده ها و اجتماع و پیش گیری از بسیاری از آسیب ها و بزه کاری ها از فلسفه‌های ضرورت رعایت و توجه به حجاب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست