امام جمعه آق قلا:
ترکمن ها همواره به امام رضا (ع) ارادت و احترام ویژه ای قائل هستند
امام جمعه اهل سنت آق قلا گفت: ترکمن ها و اهل سنت همواره احترام خاصی به امام رضا (ع) دارند بطوری که زوج های جوان بعد از ازدواج به مشهد جهت زیارت مشرف می شوند.

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، آخوند عبدالحی میرزاعلی به میمنت ولادت امام رضا (ع) به خبرتگار ما گفت: اهل سنت همواره به امام رضا (ع) ارادت و احترام ویژه ای قائل هستند و مردم این منطقه امام رضا (ع) را به عنوان قزل امام می شناسند که به معنای مقام والای این امام است.
وی با بیان اینکه، امام رضا (ع ) در ایران نگین گران قدر معنوی برای همه مسلمین اهل تسنن و تشیع است، افزود: اظهار ارادت و محبت به امام رضا (ع) همواره در اشعار و مناجات اهل سنت به‌ چشم می‌خورد.
امام جمعه آق قلا بر حفظ وحدت و تقویت اتحاد بین مسلمانان تأکید کرد و گفت: مسلمانان در شرایط کنونی که دشمنان درصدد ایجاد تفرقه و اختلاف ‌افکنی بین مسلمین هستند باید روحیه همدلی، وحدت و یکپارچگی خود را حفظ نمایند تا دشمنان اسلام مثل همیشه مایوس گردند.
آخوند عبدالحی میرزاعلی با تاکید بر اینکه زندگی مسالمت‌آمیز اقوام و مذاهب در ایران اسلامی یک سرمایه ارزشمند است، افزود: ترویج فرهنگ رضوی می‌تواند جامعه ما را در برابر هجمه‌های دشمنان مصون نگه دارد.
وی خاطرنشان کرد: انسان مسلمان همواره باید تلاش کند تا سبک زندگی خود را بر مبنای بهره‌گیری از سیره نورانی پیامبر گرامی اسلام و ائمه  اطهار (ع) قرار دهد که می‌تواند ضامن سعادت انسان بوده و جامعه مسلمانان را نجات دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست