امام جمعه خواجه نفس:
تشرف ترکمن ها به حرم رضوی نشانه وحدت شیعه و سنی است / خدمات و تلاش های آستان قدس رضوی در بازسازی مناطق سیل زده شهرستان گمیشان شایسته تقدیر است
آخوند امان گلدی حنفی گفت: تشرف ترکمن های استان گلستان به بارگاه مطهر امام رضا (ع)، نشانه ارادت آن‌ها به اهل بیت (ع) و از مظاهر وحدت شیعه و سنی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، آخوند امان گلدی حنفی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: باید از ظرفیت دهه کرامت برای ترویج فضیلت‌های امام رضا (ع) و الگوگیری از این سیره برای تقویت وحدت شیعه و اهل‌سنت استفاده کرد.
وی با بیان اینکه محبت اهل‌بیت (ع) محور وحدت شیعه و سنی در گلستان است، گفت: تمامی مسلمانان از جمله ترکمن های ساکن این استان به امام رضا (ع) اعتقاد ویژه‌ای دارند زیرا ایشان از نوادگان پیامبر (ص) بوده و اهل‌بیت (ع) در تفکر اهل سنت دارای جایگاه والایی هستند.
امام جمعه خواجه نفس بیان کرد: ترکمن های گلستان علاوه بر اینکه نام امام رضا (ع) را روی فرزندان خود می گذراند، حضور در مرقد ایشان را در ابتدای ازدواج و زندگی مشترک، مایه خوشبختی و برکت دانسته و به این کار اهتمام دارند.
آخوند امان گلدی حنفی ادامه داد: وجود مبارک امام رضا (ع) در ایران اسلامی مایه وحدت بوده و برای ایرانیان از جمله اهل‌سنت عامل آرامش و امنیت روحی است.
وی اتحاد مسلمانان را رمز موفقیت آنها در برابر استکبار جهانی دانست و افزود: تا زمانی که همبستگی شیعه و سنی وجود دارد، دشمنان نمی‌توانند به اهداف شوم خود برسند و فقط در سایه وحدت مسلمانان زندگی مسالمت‌آمیزی به دور از هر گونه اختلاف خواهند داشت.
امام جمعه خواجه نفس افزود: امام رضا (ع) از دیر باز مورد احترام ترکمن ها بوده و همه ساله عده زیادی از آنان برای زیارت مرقد شریف ایشان به مشهد مقدس سفر می کنند.
وی در ادامه با اشاره به خدمات و تلاش های آستان قدس رضوی در بازسازی مناطق سیل زده شهرستان گمیشان اظهار داشت: مردم منطقه هرگز تلاش های خدام حرم رضوی و هدایای ارسالی از حرم مطهر ایشان را فراموش نخواهند کردند.
آخوند حنفی گفت: کمک های خالصانه آستان قدس رضوی در سیل پارسال وحدت و همدلی در منطقه را دو چندان کرد و همه تلاش دشمنان در ایجاد نفاق و دودستگی در منطقه را نقش برآب کرد.

فهرست