شناسه خبر: 10367

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=10367

تشرف جمعی از علمای اهل سنت هندوستان به حرم رضوی
هم‌زمان با دهه کرامت جمعی از علمای اهل سنت کشور هندوستان با حضور در حرم مطهر رضوی و زیارت حضرت رضا(ع)، از گنجینه قرآن و نفایس آستان قدس دیدن کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، هفت نفر از علمای اهل سنت کشور هندوستان روز گذشته با حضور در حرمتشرف جمعی از علمای اهل سنت هندوستان به حرم رضوی مطهر رضوی و زیارت مضجع منور حضرت رضا(ع) از صحن‌های حرم مطهر و بخش‌های مختلف گنجینه قرآن و نفایس آستان قدس رضوی دیدن کردند.

محمدعامر خان ندوی؛ استاد و نویسنده بنیاد تحقیقاتی عربی-فارسی ابوالکلام در حاشیه این بازدید با اشاره به اینکه کشور هندوستان یک موسسه تحقیقاتی تحت عنوان «ابولکلام» دارد، گفت: بنده و همکارانم در این بنیاد از آثار و نسخ خطی قدیمی به زبان فارسی نگهداری می‌کنیم؛ ولی گنجینه قرآن و نفایس آستان قدس رضوی نسبت به فعالیت‌های بنیاد تحقیقاتی «ابوالکلام» مانند دریایی در مقابل قطره است.

رئیس موسسه تحقیقاتی «ابوالکلام» با تحسین عملکرد موزه قرآن آستان قدس رضوی در نگهداری قرآن‌های منسوب به دست خط اهل ‌بیت(ع)، افزود: در این موزه علاوه ‌بر قرآن‌های منسوب به اهل‌بیت(ع)، آثاری از علما، فضلا و پادشاهان سایر کشورها به خصوص کشور هندوستان وجود دارد که بی‌نظیر است.

ندوی اضافه کرد: شایعاتی در خصوص فرهنگ، مذهب و… علیه کشور ایران در هندوستان وجود دارد که متأسفانه بر روی برخی تأثیر گذاشته است، خوشبختانه با حضور در این موزه قرآن تمام این شبهات و انحرافات برای من رفع شد و از اینکه آستان قدس رضوی از سرمایه عظیم اسلامی با بهترین شیوه حفاظت و نگهداری می‌کند بسیار خوشحال هستم.

این علما به دعوت مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به مشهد مقدس سفر کردند و با همکاری مرکز امور بین‌الملل آستان قدس رضوی به حرم مطهر رضوی مشرف شدند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست