عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در دومین جلسه ستاد اخوت و حمایت پاوه؛
تشکیل ستاد اخوت و حمایت امتحانی برای مسئولان و مردم پاوه است
حاج ماموستا دکتر قادری در دومین جلسه ستاد اخوت و حمایت پاوه، با بیان اینکه تشکیل این ستاد یک امتحان برای مسئولان و مردم ماست که امیدوارم از این امتحان هم سربلند بیرون بیاییم، گفتند امیدواریم این اقدام الگویی برای کل کشور شود که مردم پاوه و اورامانات باوجود گرفتاری زیاد و مرزنشینی و گرفتاری زلزله توانسته‌اند کاری مهم انجام دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام‌جمعه پاوه، روز دوشنبه ۹۸/۰۱/۲۶ دومین جلسۀ ستاد اخوت و حمایت (ستاد کمک‌رسانی به سیل‌زدگان کشور) با حضور ماموستا دکتر ملا قادر قادری، جمعی از ائمه جمعه و روحانیون، فرماندار، بخشدار مرکزی، جمعی از رؤسای ادارات، خیرین و اعضای دست‌اندرکار ستاد در مسجد قبا تشکیل شد.

حاج ماموستا قادری در ابتدای جلسه ضمن خیرمقدم به مدعوین و تشکر از حضور گرمشان، گفت: قطعاً برپایی این جلسه باعث آبروی شهر ما و متدینین منطقه است.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه پاوه ضمن اشاره به مشکلات بوجود آمده در برخی استانهای کشور به دنبال سیل ویرانگر اخیر، افزود: به خاطر اینکه شأن مردم ما حفظ شود بر همه ما تکلیف است به هر مقدار که می‌توانیم در برابر هم‌وطنانمان که دچار مصیبت طوفان و سیل شده‌اند ادای تکلیف نماییم.

امام‌جمعه پاوه با اشاره به اینکه بیش از ۲۵ استان کشورمان درگیر سیل هستند، خاطرنشان کرد: در جنگ تحمیلی ۸ ساله با صدام تنها مرزهای ما گرفتار بودند که جمعیت آن‌ها به ۱۰ استان نمی‌رسید، اما امروز مردم ۲۵ استان به مصیبتی سخت گرفتارند تا حدی که به گفته وزیر محترم کشور میزان خسارت وارده بالغ بر ۳۰ هزار میلیارد تومان است.

ماموستا دکتر قادری با بیان این نکته که تأمین چنین هزینه‌ای با توجه به وضعیت عمومی کشور از توان دولت خارج است، خاطرنشان کرد: در این برهه حساس نیاز مبرم به همکاری ملت می‌باشد و ما باید زکات سلامتی خود را ادا و دولت را یاری نماییم.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه پاوه در ادامه سخنانشان با قرائت آیه «وتعاونوا علی البر والتقوی» گفت: هرچند امروزه وضع اقتصادی مردم ما خوب نیست و اجناس گران و بیکاری زیاد است اما به فرموده قرآن ما باید تلاش کنیم در مسائل خیر همدیگر را کمک کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در جلسه اول ستاد کارها را تقسیم نموده‌ایم و امروز هم از باینگان و نوسود و نودشه و بانه وره ائمه محترم جمعه و جمعی از معتمدین را دعوت کرده‌ایم تا ان شاء الله با درایت و کار جمعی اجناس را جمع‌آوری نمایند و کاروانی بزرگ به نام خیرین شهرستان پاوه به مناطق سیل‌زده اعزام نماییم.

ماموستا قادری گفت: ان شاء الله تا دوشنبه هفته آینده گزارش هیئت و اعزّ علما و شوراها در شهر و روستا به ستاد برسد تا هر چه زودتر کمک‌های مردم شهرستان پاوه به مناطق سیل‌زده ارسال گردد.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه پاوه با بیان اینکه این یک امتحان برای مسئولان و مردم ماست که امیدوارم از این امتحان هم سربلند بیرون بیاییم، گفت: امیدواریم این اقدام الگویی برای کل کشور شود که مردم پاوه و اورامانات باوجود گرفتاری زیاد و مرزنشینی و گرفتاری زلزله توانسته‌اند کاری مهم انجام دهند.

امام‌جمعه پاوه در ادامه سخنان خود به دو نمونه از ایثار مردم پاوه اشاره کرد و گفت: امروز دو نامه از زندان پاوه دریافت کردم که مرا خیلی تحت تأثیر قرار داد یکی نامه جوانی است که نوشته بود در زندان کارم ظرف‌شویی و تهیه غذا برای زندانیان است و ۳۰۰ هزار تومان از این راه جمع کرده‌ام و آن را به برادران و خواهران سیل‌زده‌ اهدا می‌نمایم؛ دیگری نامه معلمی است که فعلاً زندان است. طی نامه‌ای نوشته ماموستا تنها ۲۰۰ هزار تومان پولی را که خانواده‌ام برای امورات جاری بنده در زندان فرستاده‌اند تقدیم عزیزان سیل‌زده می‌کنم.

ماموستا دکتر قادری در پایان گفت: امیدوارم در این مقطع زمانی که مردم سیل‌زده فریاد برمی‌آورند «هل من ناصرٍ ینصرنی؟» جزو کسانی باشیم که به ندای آنها پاسخ داده و آنان را یاری دهیم.

لازم به ذکر است بعد از سخنان ماموستا دکتر قادری آقای ایده پور فرماندار پاوه گزارشی مختصر ارائه داد و از حضار تشکر و درخواست عزت و توفیق برای حاضرین نمود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست