شناسه خبر: 60455

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=60455

عبدالباری عطوان:
تصمیم آلمان علیه حزب‌الله یک تصمیم آمریکایی و صهیونیستی است
تحلیلگر مشهور جهان عرب با برشمردن علل و عوامل تجاوز نظامی اخیر رژیم صهیونیستی به سوریه تأکید کرد که جمهوری اسلامی ایران از قدرت نظامی بالایی برای رویارویی با صهیونیست‌ها برخوردار است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری تقریب، «عبدالباری عطوان» تحلیلگر برجسته جهان عرب با انتشار مطلبی در روزنامه فرامنطقه‌ای «رأی الیوم» به بررسی اقدام اخیر آلمان علیه حزب‌الله لبنان و همچنین حملات تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی علیه سوریه پرداخت. وی در مطلب خود آورده است؛

همزمانی اقدام اخیر آلمان علیه حزب الله و قرار دادن نام این گروه در لیست سازمان‌های تروریستی از یک سوی و همچنین حملات اخیر رژیم صهیونیستی به سوریه از سوی دیگر، مسأله عجیبی نیست، چراکه این همزمانی نمی‌تواند تصادفی باشد.

این نکته را نیز در نظر بگیرید که ایران به عنوان ضلع اصلی محور مقاومت اخیراً دستاورد بزرگی را محقق ساخته و آن قرار دادن یک ماهواره نظامی در مدار زمین بوده است. دستاورد مذکور، موفقیت کمی نیست چراکه ایران به وسیله آن می‌تواند تمامی تحرکات ایالات متحده آمریکا و رژیم صهیونیستی در سطح منطقه را مورد رصد قرار دهد.

لذا واضح است که نمی‌توان اتفاقات اخیر ازجمله موفقیت ایران در پرتاب ماهواره نظامی، اقدام آلمان علیه حزب الله و حمله تجاوزکارانه به سوریه را بی ارتباط با یکدیگر دانست. دستاوردهای مقاومت و افزایش قدرت ایران موجب شده است تا آمریکا و محور غربی فشارهای خود علیه متحدان ایران را نیز تشدید کنند.

در این میان، ادعای مقامات آلمان در خصوص اینکه حزب‌الله خود را برای انجام حملات تروریستی در خاک این کشور آماده می کرده کاملاً دروغ است، زیرا حزب‌الله تاکنون چنین اقدامی را علیه هیچ کشوری در سطح اروپا انجام نداده است. در گذشته نیز اساساً پرونده‌ای که نشان دهنده برخی اختلافات میان حزب الله و آلمان باشد، وجود نداشته است. از همین روی، ناگفته پیداست که تصمیم آلمان علیه حزب‌الله در واقع یک تصمیم آمریکایی و صهیونیستی بوده است.

سلسله اقدامات آمریکایی‌ها علیه لبنان و در پیش گرفتن سیاست «فروپاشی اقتصاد» این کشور توسط واشنگتن خود به تنهایی گواه بر این مدعاست. آمریکایی‌ها این اقدامات را در راستای تضعیف حزب‌الله لبنان انجام دادند تا بدین ترتیب، کابینه «حسان دیاب» در مأموریت بهبود وضعیت اقتصادی در لبنان با شکست مواجه شود و حزب‌الله مقصر این شکست معرفی گردد.

افزون بر آنچه که گفته شد، رژیم صهیونیستی اخیراً حملات تجاوزکارانه ای را به سوریه ترتیب داده است که می‌توان گفت اهداف اصلی آن، وادار کردن ایران به خارج کردن مستشاران نظامی خود از سوریه، گسترش دامنه حملات به محور مقاومت در خاک سوریه و همچنین اختلاف افکنی میان بخش‌های مختلف محور مقاومت بوده است.

با تمامی اینها، باید گفت که حملات رژیم صهیونیستی به سوریه هیچیک از اهداف خود را محقق نساخت و بدین ترتیب، توطئه آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها در این زمینه با شکست مواجه شد. امروز شاهد آن هستیم که وحدت میان بخش‌های مختلف محور مقاومت در سوریه به ویژه میان تهران و دمشق بیش از پیش تقویت شده است.

نکته دیگری که وجود دارد قدرت نظامی بالای ایران است. ایران تاکنون در چندین عرصه قدرت‌نمایی کرده است که ازجمله آن می‌توان به سرنگون ساختن پهپاد آمریکایی بر فراز آسمان خلیج فارس و همچنین هدف قرار دادن پایگاه عین الاسد اشاره کرد. بنابراین، ایران نشان داده است که از قدرت نظامی کافی جهت مقابله و رویارویی با دشمنان از جمله رژیم صهیونیستی برخوردار است.

پر واضح است که رویارویی محور مقاومت با واشنگتن و تل آویو حتمی است و مسأله، تنها مسأله زمان است. بدون تردید در هر گونه جنگ و رویارویی احتمالی آتی این محور مقاومت است که پیروز از نبرد خارج خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست