شناسه خبر: 4499

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=4499

امام جمعه سروآباد:
تظاهر به روزه‌خواری بی‌حرمتی به ماه رمضان است
امام جمعه سروآباد گفت: تظاهر به روزه‌خواری و بی‌حرمتی به ماه رمضان توهین به روزه‌داران است.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان،ماموستا عبدالقادر حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع سروآباد اظهار کرد: با توجه به بدعهدی و غیرقابل اعتماد بودن سردمداران رژیم آمریکا و هم‌پیمانانش در بحث مذاکرات هسته‌ای و با گذشت چند سال از توافق نامه برجام و پایبندی ایران به آن، خروج آمریکا از این تعهدنامه محکوم و بیانگر غیرقابل اعتماد بودن این رژیم عهد شکن است.
به گفته وی، بدقولی وقیحانه و عمل نکردن به اجرای تعهدات برجام توسط کشورهای اروپایی نیز محکوم است و ملت ایران در محکوم کردن این اقدام و حمایت از بیانیه شورای عالی امنیت ملی که مقابله با مثل در برابر بدعهدی آمریکا و کشورهای اروپایی است.
وی عنوان کرد: امروز راهپیمایی ضدآمریکایی همزمان با سراسر کشور در این شهرستان مرزی هم برگزار می‌شود این وظیفه همه ماست که در این راهپیمایی شرکت کنیم.
امام جمعه سروآباد در ادامه با تبریک ماه مبارک رمضان یادآور شد: رمضان ماه مهمانی خدا، ماه رحمت، برکت و مغفرت خداوند متعال است که نصیب مسلمانان کرده و خوشا به حال کسانی که از فیوضات آن استفاده و بهره خواهند برد.
وی با انتقاد از روزه‌خواری در ملاء عام عنوان کرد: تظاهر به روزه‌خواری و بی‌حرمتی به این ماه مبارک توهین به روزه‌داران بوده و کسانی که این عمل را انجام می‌دهند، مورد خشم و غضب خداوند متعال قرار خواهند گرفت.
ماموستا حسینی با دعوت از مسلمانان به کسب تقوای الهی از روزه داران خواست در این ماه مبارک فقرا و مستمندان را فراموش نکنند و افزود: همه ما باید در حد توان به افراد نیازمند و تهیدست کمک کنیم.
وی افزود: روزه به معنای محافظت خود از اعمال حرام و تجاوز به حریم دیگران است همه باید در این ماه با روزه‌داری خود را از معصیت الهی دور کنیم.
خطیب جمعه سروآباد با بیان دین اسلام دارای پنج رکن است، گفت: اول شهادت براینکه هیچ معبودی جز خدا وجود ندارد و اینکه حضرت محمد رسول فرستاده خداست.
وی تصریح کرد: زکات وحج و روزه در ماه مبارک رمضان از دیگر ارکان دین اسلام است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست