شناسه خبر: 2955

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=2955

مدیر مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سنندج: 
تعاونی تولید روحانیون در کردستان راه‌اندازی شود
مدیر مرکز بزرگ اسلامی سنندج گفت: تعاونی تولید و یا تعاونی تجارت روحانیون در استان راه‌اندازی شود که این کار در کنار افزایش توان اقتصادی می‌توان در ایجاد اشتغال برای فرزندان علمای استان مثمر ثمر باشد.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا اقبال بهمنی پیش از ظهر امروز در نشست تخصصی ائمه جمعه استان کردستان با موضوع «نقش جامعه روحانیون در رونق اقتصادی» اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین اهداف اصلی نظام‌ها، مسئله اقتصاد است.

وی گفت: در نظام اقتصادی اسلامی، افزون براینکه تامین رفاه عمومی از اهداف این نظام است رسیدن به اقتدار و استقلال اقتصادی نیز مستلزم داشتن اقتصاد شکوفا و رو به رشد است.

وی تصریح کرد:‌ آبادانی و تلاش در راستای توسعه از رسالت‌های تک‌تک افراد جامعه است و در این میان روحانیون نقش مهمی در رشد اقتصادی، اجتماعی و فکری دارند و باید در این راستا تلاش کنند.

وی افزود: اهمیت توجه به رونق تولید در آیات متعدد قرآن مورد تاکید قرار گرفته تا جایی که هر کدام از پیامبران به نوعی به این موضوع توجه داشته‌اند.

بهمنی با بیان اینکه در دین مبین اسلام تشویق‌هایی در حوزه اشتغال و اهمیت کار کردن صورت گرفته است، گفت: در رشد اقتصاد اسلامی قرب الله منظور است و اقدام برای تامین نیازهای ضروری جامعه به صورت کفایی برهمه واجب شده است.

وی افزود: از دیدگاه اسلام تلاش برای تولید نوعی عبادت به شمار می‌رود و باید از تمام ظرفیت‌ها در این راستا استفاده شود.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سنندج خاطرنشان کرد: منابع خدادادی به اندازه کافی برای انسان‌ها از سوی خداوند تبارک و تعالی تامین شده ولی به صورت عادلانه توزیع نشده است.

وی در ادامه نقش ائمه جمعه و جماعات را در تحقق شعار سال یعنی رونق تولید بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: حمایت از کالای داخلی و حمایت از سرمایه‌گذاران داخلی و بومی و بیان زیان‌های ناشی از قاچاق برای مردم از وظایف روحانیون است.

وی تصریح کرد: مردم باید بدانند که اگر دولت با قاچاق مبارزه می‌کند به خاطر این است که اقتصاد داخلی به شکوفایی برسد و مشکلات حوزه اشتغال به عنوان دو دغدغه اصلی مردم برطرف شود.

بهمنی با تاکید براینکه روحانیون باید خود در حمایت از کالای ایرانی پیشقدم باشند،گفت:‌ روحانیون ما به عنوان منادیان فکری جامعه از کالاها و وسایلی در خانه استفاده کنند که تولید داخل کشور باشد.

وی اضافه کرد: تولیدکننده‌ها نیز باید با تولید کالاهای با کیفیت موجب تشویق و ترغیب مردم به استفاده از تولیدات داخلی شوند.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سنندج خاطرنشان کرد:‌ در خیلی از موارد کشور ایران به خودکفایی کامل رسیده است و این مسائل باید از طریق تریبون‌های نماز جمعه و غیره اطلاع‌رسانی شود.

وی افزود: تشویق سرمایه‌گذاران به ورود به حوزه تولید، ایجاد واحدهای تولیدی و غیره از دیگر مسائلی است که باید به صورت جدی مورد توجه روحانیون قرار گیرد.

بهمنی اظهار کرد: تعاونی‌های مردمی در صنعت، اقتصاد و حوزه اشتغال در کشور ما کمرنگ است، گفت: این موضوع باید با ارائه راهکارهای مناسب تقویت شود.

وی با بیان اینکه صندوق‌هایی از سوی مساجد برای حمایت از نیازمندان و ایجاد اشتغال برای جوانان تشکیل شده است، گفت: صندوق کمک به اشتغال جوانان باید در تمام مساجد تشکیل شود تا بتوانیم شاهد رفع بخشی از مشکلات اقتصادی در جامعه باشند.

بهمنی عنوان کرد: تعاونی تولید و یا تعاونی تجارت روحانیون در استان راه‌اندازی شود که این کار در کنار افزایش توان اقتصادی می‌توان در ایجاد اشتغال برای فرزندان علمای استان مثمر ثمر باشد.

وی با بیان اینکه هجمه‌هایی به اقتصاد کشور از سوی دشمنان صورت گرفته که البته این نوع اقدامات تنها جنبه روانی دارد، جامعه روحانیون باید در این راستا اطلاع‌رسانی و آگاه بخشی کنند، افزود:  نعمت‌هایی که خداوند در ایران قرار داده تمام ناشدنی است و این تبلیغات منفی دشمنان علیه کشور ما هیچ توجیه منطقی ندارد.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سنندج  با اشاره به بارش‌های اخیر در کشور، گفت: امیدبخشی به مردم در مورد رزق و روزی از دیگر رسالت‌های علما است که با این بصیرت‌افزایی می‌تواند هجمه‌های دشمنان را نقش‌ برآب کند.

 

 

فهرست